sobota, 5 lipca 2014

Barkas B1000 SMH-3 Feuerwehr 1:43 ISTDość długo zastanawiałem się nad kupnem modelu pożarniczego Barkasa B1000. Nie dlatego, że miałem jakieś wątpliwości co do modelu czy producenta, ale z powodu, iż dostępna była jeszcze wersja wojskowej karetki, która też wpadła mi w oko. Ostatecznie wybór padł na wersję pożarniczą, która wydała mi się atrakcyjniejsza i zasadniczo już po rozpakowaniu paczuszki wszelkie rozterki zostały rozwiane. Model, jak widać na załączonych fotografiach, prezentuje się świetnie. 

Samochodzik wykonano bardzo starannie. Zadbano o wnętrze, pięknie odwzorowano charakterystyczne felgi oraz wszelkie detale. Jakość warstwy lakierniczej nie budzi zastrzeżeń. Jedynie lusterka, doskonale znane z modeli sprzedawanych pod szyldem Kultowych Aut PRLu - DeAgostini, budzą odrobinę zastrzeżeń. Naklejono co prawda na wewnętrzną stronę luster odblaskową folię, jednak nadal są toporne i jakby nieproporcjonalne. Ogólnie oceniam jednak model bardzo wysoko, gdyż na żywo naprawdę robi doskonałe wrażenie i prezentowany w gablocie z pewnością zwracał będzie na siebie uwagę oglądających. 


4 komentarze:

 1. Hermoso, me encanta la parrilla del radiador, muy bello.
  Abrazos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I'm glad, reading this words because i like very much this car too. I think that Barkas is amazing piece of motorisation history from the eastern block. I remember the times when i was a boy and my grandparents took me to DDR. The streets of DDR cities were full of Barkases, Wartburgs and more Ifa products. Although it was so close to my country, did it impressed me because in Poland Barkas was almost unknown.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Owszem, jeśli będziesz miał kiedyś okazję zobaczyć go na żywo z pewnością utwierdzisz się w tym przekonaniu. Modelik naprawdę cieszy oczy i wart jest uwagi.

   Pozdrawiam!

   Usuń