niedziela, 19 lutego 2017

Uaz 452 Pogotowie Gazowe 1:43 DeA/IST Models

Dzisiejszy wpis będzie o modelu dobrze znanym z rosyjskiej serii Samochodów na służbie, wydawanej do niedawna u naszych wschodnich sąsiadów. Modelik dość banalny, bo to przecież kolejne wcielenie popularnego UAZa 452, to jednak jak dla mnie, prezentujący się całkiem przyzwoicie. Jest to drugi egzemplarz tego pojazdu w mojej kolekcji. Pierwszego UAZa 452 Pogotowia Gazowego niestety z racji dość dużych uszkodzeń wymieniłem na coś innego. Ten, który widzicie na zdjęciach przyjechał do mnie nie dawno dzięki uprzejmości Piotra z Modele 1:43.  


Jak widać na zdjęciach, autko nie posiada żadnych wad. Model złożony jest czysto i poprawnie. Trudno oczywiście wymagać od gazetowego UAZa szczegółów w postaci uszczelek czy barwionego wnętrza, jednak uważam, że w tym przypadku ich brak rekompensuje nam jego „gazownicze” malowania oraz belka na dachu. Nie będę się dalej rozwodził nad autkiem i od razu zaproszę Was do obejrzenia zdjęć. Korzystając z okazji, chciałbym też poznać Waszą opinię o nieco zmienionej formie obróbki zdjęć.


12 komentarzy:

 1. Witaj Szymonie! Bardzo się cieszę, że model przypadł Tobie do gustu ;) A Uazik to taki trochę wędrownik bo zanim przybył do mnie zdobił chwilowo kolekcję Qliga ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli to modelik z historią;) krążył zatem od Żor, przez Jastrzębie, aż do Zabrza;) póki co nie zamierzam go wysyłać w dalszą drogę, ale kto wie gdzie w przyszłości zawędruje;)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Odnoszę wrażenie, że to te same auta, które w latach 80 zasilały budowy. Całkiem zgrabny model😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Swego czasu Uaz 452 był bardzo popularny na polskich drogach. Poza służbami mundurowymi upodobały go sobie przedsiębiorstwa zmuszone do operowania w tzw. trudnym terenie.

   Usuń
 3. Trafił niedawno do mnie cywilny i ten tutaj w porównaniu wygląda bardzo efektownie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cywilny także świetnie się prezentuje. Posiadam również te wersję i bez dwóch zdań to naprawde udany modelik;)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 4. Bardzo fajnie wygląda ten model. Kolorowy, dość dobrze lakierem pokryty. Podobuje mi się :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę uderzające Malowanie! , Jest również zaskakujące, aby zobaczyć van (typowy samochód miejski) z wysokiej odprawy i pełnej przyczepności.
  Nawiasem mówiąc, te dwa diferentials są wyraźnie widoczne, że zdjęcia zostały wykonane bliżej niż zwykle?

  Pozdrowienia, mój przyjacielu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efektowny jak na gazeciaka;) To typowy rosyjski van, czyli taki, który jest w stanie dowieźć ładunek i pasażerów nawet tam gdzie nie ma dróg. Zdjęcia były robione tak jak zwykle, nie kładłem specjalnego nacisku na dyferencjały:) cieszę się, że Ci się podoba;)

   Pozdrawiam serdecznie;)

   Usuń
 6. Llevo tiempo viendo esta furgonetita, tus fotos son impesionantes y es en donde mejor la he visto.
  Me pensaré si hacerme con ella...

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Antonio, UAZ-452 es un modelo muy exitosa. Puede que se sorprenda, sino que viene de la serie periódico "Cars Empresa", publicado en Rusia y las antiguas repúblicas soviéticas.

   Saludos!

   Usuń