poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Gaz 69 1:43 DeA/IST Models

Pozostańmy jeszcze na chwilę w krajach demokracji ludowej. Dziś chciałbym Wam pokazać wyjątkowy modelik, który trafił do mnie z kolekcji Piotra z Modele 1:43. Miniaturka pochodząca rosyjskiej serii „Automobil na służbie”, przedstawia klasycznego i doskonale znanego wszystkim Gaza 69 w wersji pożarniczej. Przyznam, że jak na gazeciaka, model prezentuje się naprawdę dobrze. Samochodzik oczywiście sygnowany jest logiem chińskiej IST Models, która przystosowała (patrz - uprościła) swoją wersję gablotkową na potrzeby wydawnictwa. 


Uproszczenia skupiły się przede wszystkim na wycieraczkach, wnętrzu oraz jakości lakieru. Ta ostatnia, nawet w wydawnictwach gablotkowych szeroko pojętego IXO, budzi coraz większe wątpliwości. Wszystkie niezbędne detale pożarniczego Gaza 69 odtworzono jednak z zadowalającą starannością. Bryła pojazdu wydaje się być bez zarzutu, ładnie prezentuje się plandeka, no i przede wszystkim koła z felgami. Producent zadbał o proporcję wycieraczek oraz dodatkowe oświetlenie charakterystyczne dla pojazdu strażackiego. Osobiście bardzo cieszy mnie obecność tego czerwonego klasyka w kolekcji Muzeum 1:43. Zapraszam zatem do galerii. 


13 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie wygląda. Lakier wyjątkowo ładny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba. Być może nie pamiętasz ale przywiozłem go z naszych odwiedzin u Piotra;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Na zdjęciach modelik faktycznie wygląda dość szczegółowo. Fajnie wygląda pofałdowana plandeka. Nigdy nie widziałem takiego Gaza w polskich służbach gaśniczych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiałem się tego autka dopóki nie znalazł się w moich rękach. Okazało się, że obawy były mocno przesadzone. To naprawdę sympatyczna miniaturka. Też nie widziałem, może gdzieś na wschodzie?

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 3. Bardzo piękny model remizy; Lubię akcesoria, które przynosi to GAZ.
  Przytulić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpiękniejsze w nim jest to, że zapłaciłem za niego bardzo niewiele;) sam modelik bardzo udany i cieszy mnie jego obecność w kolekcji;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Kiedyś miałem ochotę na wersję z pługiem, ale to właśnie ta powyższa z tych niskobudżetowych robi chyba największe wrażenie :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem Gaza z pługiem, też kupiłem go z "kosza", ale szczerze mówiąc jakoś mi nie podszedł i wymieniłem go na coś innego;) ten jest efektowny i z pewnością lepiej się prezentuje niż wersja zimowa;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 5. Zawsze podobało mi się GAZ 69, a ponieważ znałem tą strażaków PMG 20, umieściłem je na mojej liście życzeń.
  Twoje zdjęcia zostały ujęte w kolejności priorytetowej;)

  Pozdrowienia, mój przyjacielu !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Pablo, że moje zdjęcia przydały Ci się do sprecyzowania kolejności zamówień;) sam bardzo lubię ten pojazd, dlatego jego wersja strażacka cieszy mnie naprawdę ogromnie:)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 6. Bardzo się cieszę, że spodobał się Tobie ten modelik ;)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakże, jasne, że się podoba;) cieszę się, że trafił do mojego skromnego zbioru;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń