czwartek, 3 sierpnia 2017

AC 3-40 (Kamaz 43502) 1:43 ПАО КАМАЗ

     Pojawienie się na blogu większej ilości samochodów pożarniczych zapowiadałem już jakiś czas temu. Trzymając się tego założenia chciałbym pokazać Wam dzisiaj kolejny piękny wóz strażacki i jednocześnie kolejnego Kamaza w zbiorze Muzeum 1:43. Model, który widzicie na zdjęciach pojawił się już w zapowiedziach na moim fejsbukowym profilu i choć w rubryce „Nowość w kolekcji” widnieje nieco inny Kamaz, na prośbę jednego z czytelników, zacznę od prezentacji modeli strażackich.


     Jak już pewnie wiecie, są dwa. Na pierwszy ogień, pójdzie lżejszy z nich AC 3-40 na podwoziu Kamaza 43205. Samochodzik wyprodukowany został na potrzeby nowej serii PAO-KAMAZ, jednak na pudełku widnieje logo wspominanej już wielokrotnie na łamach tego bloga AutoHistorii (Aist). Zarówno linia PAO-KAMAZ jak i Aist są przemysłowymi odpowiednikami znacznie droższych modeli Start Scale Models. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej modelu Kamaza 43118, tak i dzisiejsza miniatura ma swój droższy odpowiednik, jednak różnice w modelu budżetowym, a jego droższym bliźniakiem, są niewielkie. Zapraszam zatem do galerii i oceny mojego nowego AC 3-40 (43502).   
14 komentarzy:

 1. Jak na model budżetowy to prezentuje się bardzo dobrze, wymienić mu wycieraczki na fototrawione i będzie jak SSM:) Miło zaskoczyła zabudowa, chociaż, tak jak kiedyś wspomniałeś, jest z niemalowanego plastiku, jednak ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całość jest zrobiona zaskakująco dobrze. Ładnie napisał kilka komentarzy niżej kolega DIEcaST, że budżetowe wydaje się samo opakowanie;) to najlepsza definicja tego modeliku;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Potężna i imponująca maszyna!

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, potężne maszyny pokaże niedługo;) imponująca - zgadzam się, to naprawdę fajny model;)

   pozdrawiam;)

   Usuń
 3. Przyjemnie wyglądająca miniatura. Patrząc na nią mam wrażenie że typowo budżetowe to jest chyba tylko opakowanie. ;)


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że modelik się podoba. Moją uwagę przykuł już dość dawno i z niekrytą radością prezentuję go na blogu;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Trudno się zorientować, że to nie SSM :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniekąd to jest SSM, ale w nieco tańszym wydaniu;) nie mniej jednak, nie wiem czy w tym przypadku warto dopłacać drugie tyle za fototrawione wycieraczki i kilka smaczków.

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Szymon, piękny wóz strażacki; miniaturowy bardzo szczegółowo.
  Ponadto, jest to Kamaz!
  Przytulić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Juanh, tak to bardzo udana miniaturka;) a zobacz, co dzisiaj udało mi się znaleźć:

   http://www.ritmonexx.ru/KAMAZ-4326-KAMAZMaster-506-p-39027.html

   chyba się rozchorowałem ;)

   pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 6. Sorprendentes y muy bien hechos, estos camiones a nosotros los occidentales nos resultan muy exóticos e interesantes. Tampoco conocemos, o al menos yo, el fabricante de estas miniaturas tan buenas.

  Envidio tu colección, amigo!

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anotnio, PAO-KAMAZ es totalmente una nueva marca en el mercado. Algo así como distribuidor modelos. Tengo una gran esperanza en un futuro próximo para mostrar otra, Kamaz hermosa;)

   Saludos:)

   Usuń
 7. To niesamowity model, bardzo starannie wykonany. Obecnie, że ciężarówki pożarowe są ukryte za aluminiowymi zasłonami, zobacz taką ilość szczegółów, jak to orzeźwiające!
  Bardzo dziękuję za pokazanie nam tych cudów! : D

  Pozdrowienia, mój przyjacielu !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo, bardzo się cieszę, że Ci się podoba. Ostatnio bardzo podobają mi się modele samochodów pożarniczych. Mam nadzieję pokazywać ich jeszcze więcej. Czas i fundusze nie są bez wpływu;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń