piątek, 2 marca 2018

KSP-2001 (Gaz 66) 1:43 Start Scale Models

     Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować kolejne wcielenie wspaniałego Gaza 66, które dosłownie wczoraj trafiło do mojego zbioru. Bryłę tego konkretnego samochodu znacie z wpisu o mobilnym gabinecie dentystycznym, tym razem jednak, występuje ona w malowaniu straży pożarnej. Widoczny na zdjęciu model to replika samochodu używanego w radzieckich jednostkach straży, jako wozu dowodzenia. Miniatura wyprodukowana została przez rosyjską Start Scale Models, a trafiła do mnie dzięki uprzejmości Pana Pawła z Toys And Models, którego sklep z ogromną przyjemnością mogę Wam polecić, ponieważ oferuje m.in. modele wspomnianej SSM w naprawdę konkurencyjnych cenach. 

     Wróćmy jednak do samej miniatury. Model, jak przystało na SSM wykonany jest na wysokim poziomie. Zabudowa pojazdu to dokładnie ten sam kontener, który spotkać możemy przy modelu gabinetu dentystycznego. Odwzorowany ładnie, pomalowany równo i detalizowany identycznie jak jego biała wersja. Szoferka również odwzorowana jest doskonale, zarówno z zewnątrz jak i w środku zachwyca detalami, z których może jedynie wycieraczki mogłyby wyglądać nieco lepiej. Niestety one są bolączką wszystkich serii Gazów 66 wykonanych przez SSM. Pięknie prezentują się także koła oraz elementy podwozia. Nie przedłużając dzisiaj zapraszam Was od razu do galerii i samodzielnej oceny mojego nowego KSP-2001 (66).

16 komentarzy:

 1. Bardzo fajny model Szymon. Dentystycznego miałem okazję widzieć na żywo i robił wrażenie. Ten robi podobnie dobre wrażenie na zdjęciach i gratuluję zakupu. Dobrze też, że znalazłeś alternstywne do Rosji miejsce do pozyskiwania modeli.
  Pozdrowienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damian, model nie odbiega jakością od modelu "dentysty", o którym wspominałem. Udało mi się go kupić za naprawdę dobrą cenę, a pozostałe w podlinkowanym sklepie, również wydają się bardzo konkurencyjne dla sprowadzania modeli bezpośrednio z Rosji.

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Rewelacyjny model! Nic tylko podziwiać! :)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze się Piotrze, że Ci się podoba;) mnie również nie pozwala oderwać od siebie wzroku:)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 3. Piękna replika, bardzo wyjątkowy i niepowtarzalny model świetnie odwzorowany.
  Modele te zazwyczaj wyróżniają się w witrynach i przyciągają uwagę.

  Gratulacje

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Mar iano, masz rację, że takie modele wyróżniają się w witrynach. W przypadku SSM na dodatek te "oryginalne" wersje nadwoziowe często po jakimś czasie się wyprzedają i przestają być dostępnymi, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi.

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Zdecydowanie ciekawa zabudowa, na którą wcześniej chyba nie zwracałem uwagi, bo nie kojarzyłem takiego modelu :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam jakoś późno go zauważyłem, nie wiedzieć czemu model przeszedł bez echa. To po wersji dentystycznej druga opcja kolorystyczna, kto wie czy nie pojawi się za jakiś czas zielona?

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 5. Piękny GAZ 66 Szymon. Wolę wersję "kliniki dentystycznej" niż wersję straży pożarnej.
  Uścisk!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem zdziwiony;) też wolę "dentystę" bo jest zdecydowanie bardziej niespotykany;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 6. Tak, jest równie ostry i szczegółowy jak jego brat dentysta.
  Wycieraczki są dla mnie wystarczająco dobre! Tęsknię za niektórymi grafikami, takimi jak odznaczenia jedności, może ...

  Pozdrowienia, mój przyjacielu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Pablo:) mnie model również bardzo się podoba;) Masz rację, że może byłby bardziej efektowny mając oznaczenia konkretnych jednostek, ale i bez tego jest naprawdę efektowny;)

   Pozdrawiam serdecznie:)

   Usuń
 7. Se aprecia perfectamente en el modelo la construcción modular.
  Creo que tengo por ahí un IFA de Alemania Oriental que se parece mucho, me refiero a la cabina.
  Pero el mío es para carga de mercancías.

  Buena miniatura Szymon, el detalle de los limpiaparabrisas me gustó bastante. Pero algo menos tanta monotonía en el color rojo, aunque es algo que no se puede achacar a la miniatura.

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Gas 66 es un poco similar a Ify de lo que estás hablando. La cabina es similar, pero es un automóvil completamente soviético. Uno de mis favoritos;)

   Saludos;)

   Usuń
 8. Jak zwykle u SSM, piękna miniatura;) Szkoda, że nie odwzorowano wnętrza zabudowy, ciekawy jestem co mogło by się w niej znaleźć (szafy, radiostacja?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojęcia nie mam co mogłoby być w środku, pewnie tak, jak mówisz, jakieś graty związane z dowodzeniem akcją gaśniczą.

   Pozdrawiam:)

   Usuń