poniedziałek, 17 września 2018

Berliet KB770 1:43 IXO

9-go września w siedzibie Automobilklubu Polskiego w Warszawie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Giełdy Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego. Ta cykliczna, odbywająca się co kwartał impreza, przyciąga za każdym razem sporą liczbę kolekcjonerów i zbieraczy modeli samochodów w różnych skalach. Mnie również nie mogło tam zabraknąć. Jechałem na giełdę z zamiarem zakupu kolejnego Gaza 66 - jakiego, dowiecie się niebawem - jednak wróciłem do domu z zupełnie innymi modelami.  


Mój wybór tym razem padł na dwa piękne modele wozów strażackich, wśród których znalazł się prezentowany dzisiaj Berliet KB 770. Samochodzik wyprodukowany został przez IXO dla francuskiej serii gazetowej „Collection Camions et Vehicules de sapeurs Pompiers” i z pewnością należy do jej najlepszych odsłon. Model wykonany jest, jak na gazeciaka, bardzo szczegółowo. Warto spojrzeć na detale kabiny z ładnie zaznaczonymi uszczelkami, kolorowym wnętrzem oraz dodatkowym oświetleniem. Również zabudowa odwzorowana jest w możliwie szczegółowy sposób. Zwracają uwagę imitacje schowków, karbowana podłoga oraz wsporniki hydrauliczne. Sam mechanizm zwyżki odtworzono w zadowalający sposób, choć niemalowane, aluminiowe nity mogą nieco drażnić obserwatora. 

Całości szczęścia dopełniałaby w sumie jedynie podmiana ogumienia, które pozbawione jakichkolwiek napisów, przetłoczeń czy znaków firmowych, jest po prostu nudne. Gwoli podsumowania powiem jedynie, iż autko sprawia naprawdę bardzo pozytywne wrażenie, a na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na fotografiach. Zapraszam do galerii. 


14 komentarzy:

 1. Kolejną ciekawą dostawą kolekcji wozów strażackich, które dzielimy między nimi jest to, że wciąż muszę przedstawić.

  Nieco więcej, aby dodać model udostępniania i to jest wspaniałe.


  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta dostawa to zupełny przypadek;) pojechałem po coś innego, a wróciłem z czymś innym. Lubię jednak takie niespodzianki;) Cieszę się, że podoba Ci się ten model, myślę, że i następny przypadnie Ci do gustu:)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 2. Cuantos detalles y pequeñas partes enlazadas. Excelente miniatura !

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Es como dices. El modelo realmente impresiona con la cantidad de detalles;) Me alegra que te guste;)

   Saludos;)

   Usuń
 3. Hermoso modelo de un camión de bomberos Berliet; es una temática muy interesante.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Te diré, Juanh, que me atrae mucho el tema de los coches de advertencia. Estas son elegantes miniaturas ricas en detalles;)

   Saludos :)

   Usuń
 4. Widzę, że nie tylko w temacie aut rajdowych modele gazetkowe zmieniają się na lepsze. Naprawdę fajny i ładnie zdetalowany model. Gratuluję zakupu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachodnie gazeciaki, zwłaszcza te z serii niemieckich i francuskich, zawsze prezentowały nieco wyższy poziom aniżeli modele ze znanych nam serii. Seria samochodów strażackich nie jest najświeższa, toteż trudni powiedzieć, że czy to zmiana na lepsze. Raczej potwierdzenie pewnej reguły;) Cieszę się, że model Ci się podoba;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 5. Modelik bardzo fajny. Mnie szczególnie do gustu przypadły te profilowane metalowe panele. Świetnie wyglądają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bardzo lubię ten detal. Znacznie poprawia realizm modelu. Powiem Ci Piotrze, że w tym konkretnym przypadku, mimo iż to ty IXO, to ten mały Berliet jest jednym z ulubionych modelików w mojej kolekcji.

   Usuń
 6. Está mejor de lo que esperaba, pero tuve que abandonar la temática de esta colección. Sencillamente no puedo con mi falta de espacio, ya que sigo con la de Berliet, las autocaravanas y la que va a empezar ahora de camiones Pegaso.

  Buena compra, amigo! Te felicito por este Berliet!

  Saludos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. El modelo realmente hace una excelente impresión. Sé lo que es, la gente está renunciando a algo por falta de espacio o recursos, pero no se puede tener todo. Tal vez este es todo el encanto de coleccionar modelos?

   Saludos:)

   Usuń
 7. Te wozy strażackie z tej gazetowej serii mogłoby być spokojnie gablotkowymi wydaniami IXO :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam;) kilka z gazetowych ciężarówek trafiło z resztą do gablotek, z małymi modyfikacjami.

   Pozdrawiam;)

   Usuń