wtorek, 26 sierpnia 2014

Fendt 820 Vario 1:43 Universal Hobbies


Dziś będzie trochę nietypowo. Dlaczego nietypowo? Dlatego, że kilka dni temu moje zbiory zasiliła spora grupa „siłaczy”, bo tak chyba mogę nazwać wspaniałe ciągniki rolnicze, które w najbliższym czasie chciałbym Wam zaprezentować. Grupę sześciu maszyn, których zdjęcia sukcesywnie będę pokazywał, otwiera widoczny na zdjęciach Fendt 829 Vario. Niestety zmuszony jestem zrezygnować z rysu historycznego ów ciągnika gdyż nie posiadam żadnych informacji o nim. Jeśli jednak ktoś z czytelników dysponuje artykułami lub linkami dokumentującymi dzieje tego pojazdu, będę wdzięczny za podzielenie się nimi.
Przejdźmy jednak do modelu. Widoczna na zdjęciach miniatura to produkt firmy Universal Hobbies. Wykonano go oczywiście w skali 1:43. Jak widać na załączonych obrazkach model prezentuje się świetnie. Mnogość detali zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzu pojazdu zmusza do zatrzymania nań wzroku na dłużej. Wspaniale wykonano elementy podwozia, doskonale prezentują się również tylne partie pojazdu. Porównywalnie dużo szczegółów znajdziemy we wnętrzu kabiny. Nie zapomniano o wszelakich instrumentach rozmieszczonych wokół miejsca pracy kierowcy. Zadziwia mnogość cięgien, dźwigni i innych elementów sterowania pojazdem. Na uwagę zasługuje także przeźroczysty panel na masce ciągnika, który zdecydowanie podnosi walory estetyczne modelu. Nie skłamię jeśli przyznam się, iż wyczekiwałem ów partii ciągników z lekką niepewnością czy aby na pewno spełnią moje oczekiwania. Okazało się jednak, iż po rozpakowaniu paczki wszelkie wątpliwości poszły na dalszy plan. Zapraszam zatem serdecznie do obejrzenia zdjęć.


1 komentarz:

  1. To wspaniałe, prawda?. Jeśli chcesz, to istnieją pewne informacje techniczne w tym artykule:
    http://tallerel22.blogspot.com.ar/2014/12/fendt-820-vario-2007.html
    Mała rada: Google Translator się bardzo słaba Tłumaczenie z hiszpańskiego na polski. Jeśli mówisz po angielsku, przetłumaczyć moją stronę z hiszpańskiego na angielski. Jeśli nie mówią po angielsku, tłumaczenie z angielskiego po raz kolejny na polski. Jego dzieło, wiem, ale można zrozumieć, o wiele lepiej.
    Pozdrawiam i udany weekend!

    OdpowiedzUsuń