piątek, 31 października 2014

Opel Rekord D 1:43 MinichampsTrochę czasu minęło od zaprezentowania Wam ostatniego modelu w mojej kolekcji.  Niestety doba ma zaledwie 24 godziny i nie jeden już bezskutecznie głowił się jak ją wydłużyć. Skoro mądrzejszym ode mnie nie udało się zapanować nad czasem, to i ja może lepiej pozostawię ten temat przyszłym pokoleniom. Tymczasem chciałbym pokazać Wam modelik, który już jakiś czas temu zasilił mój zbiór. Mowa oczywiście o pięknym, czerwonym Oplu Rekordzie D sygnowanym logiem Minichamps.

Model z pewnością nie należy do najstaranniej wykonanych miniaturek tej wytwórni, ale nie sposób ująć mu uroku. Wszystkie elementy wykonano poprawnie. Pięknie prezentują się ozdobne listwy boczne, srebrzenia wokół okien i reflektorów, jednak felgi wydają się być wykonane dość przeciętnie. Najgorzej prezentuje się przedni zderzak z dziwaczną wręcz podstawą na tablicę rejestracyjną. Mało efektowne jest również jednolite, czarne wnętrze pojazdu, które poza tablicą wskaźników nie posiada praktycznie żadnych zwracających uwagę elementów. Szkoda, bo wystarczyłoby odznaczyć nieco innym kolorem tapicerkę i już całość zyskałaby na efektowności. Nie zmienia to jednak faktu, iż mimo opisanych niedociągnięć, miniaturka prezentuje się okazale i niezwykle cieszy mnie jej obecność w moim zbiorze.  8 komentarzy:

 1. Bello Rekord de Minichamps.
  Abrazos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I like this car very much. It's very good detailed model.
   Thank for Visit!

   Usuń
 2. Wonderful this Rekord and more graceful as color fits like a glove, Minichamps has managed to do a job 10 as in all

  regards

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widzę, że zbierasz ople z lat 90. A jak oceniasz Jelcza z kultowych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, mam słabość do oplowskich linii nadwozia;) Jelcza z kultowych jeszcze nie mam, ale pewnie za chwile pojawi się w moim zbiorze. Na zdjęciach wydaje sie bardzo zbliżony do atlasowskiej wersji choć lakier zdaje sie być za gruby. Z pewnością opiszę jak już do mnie dotrze. Z pewnością także raczej skończy jako jakas konwersja:)

   Usuń
 4. cudo, ten podoba mi się najbardziej!

  OdpowiedzUsuń