wtorek, 26 maja 2015

Ifa G5 1:43 Atlas

Pięciotonowa, trzyosiowa Ifa G5 produkowana była w latach 1952 – 1964. Samochód napędzany był 6-cylindrowym silnikiem diesla sprzężonym z 5-biegową skrzynią przekładniową. Taki zestaw pozwalał na rozpędzenie pojazdu do 80 km/h w warunkach szosowych i 40 km/h w terenie. Ifa G5 mimo słabych osiągów i przeciętnych właściwości terenowych znalazła szerokie zastosowanie zarówno w cywilu jak i służbach mundurowych Niemieckiej Republiki Demokratycznej. 


Cywilne Ify G5 najczęściej spotykane były w charakterze wywrotek, cystern i pojazdów skrzyniowych. Zabudowy wojskowe zaczynały się od samojezdnych warsztatów i kontenerów, a kończyły na ciągnikach balastowych, pojazdach opancerzonych, a nawet specjalistycznych pojazdach utrzymania czystości pasów startowych. Mój model Ify G5 to oczywiście kolejna odsłona serii NVA Fahrzeuge. Samochodzik wykonano bardzo starannie. Ładnie odtworzono bryłę nadwozia, podwozie oraz elementy dekoracyjne. Szczerze przyznam, że fotografie nie oddają jego uroku i w rzeczywistości samochód wygląda dużo efektowniej. Razić może jedynie brak głębi wlotu powietrza. Zapraszam do galerii i oceny modelu. 
5 komentarzy:

 1. Dziwna ta Ifa. Nigdy takiej nie widziałem. Model oczywiście świetny. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też na żywo nigdy jej nie widziałem;) jestem za smarkaty by pamiętać te Ify, ale z opowieści mojego taty wynika, że widywano je na polskich drogach.

   Usuń
 2. Otro hermoso camión alemán, me encanta el capot que desciende hasta la trompa.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że świetnie wygląda. Łopaty z przodu i światła i trzy kanistrach z tyłu są imponujące. Jeśli chcesz, może wash czarnym tuszem na otwory wentylacyjne w pokrywie i chłodnicy, może dać im wrażenie głębi. , ,
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Model jest bardzo efektowny, racja. Możliwe, że spróbuję z jakimś washem "pogłębić" nieco grill.

   pozdrawiam

   Usuń