środa, 23 września 2015

Ursus C-325 1:43 Universal Hobbies

Lekki ciągnik rolniczy Ursus C-325 produkowany był w Zakładach Mechanicznych Ursus w Warszawie w latach 1959 – 1963. Był jednym z dwóch powstałych prototypów nowego ciągnika rolniczego mającego zastąpić wysłużonego C-451. Drugim po Ursusie projektem był pochodzący z Warszawskiego Biura Konstrukcyjnego traktor o nazwie Rola 25. Zrezygnowano z niego jednak i zielone światło dostali konstruktorzy z Zakładów Mechanicznych Ursus. 


C-325 napędzany był 25-konnym silnikiem wysokoprężnym S-312 o pojemności 1810 cm3. Nowy ciągnik wyposażony był m.in. wał odbioru mocy, trzypunktową hydraulikę siłową, posiadał także zmienny prześwit oraz rozstaw kół. Do zakończenia produkcji w roku 1963 fabrykę w Ursusie opuściło 26 282 szt. Ursusa C-325. Mój egzemplarz tego wspaniałego ciągnika pochodzi z wytwórni Universal Hobbies i wykonany jest oczywiście w jedynej słusznej skali czyli 1:43. Sam model wykonany jest bardzo precyzyjnie, co z reszta widać na załączonych fotografiach. Wszystkie detale wykonano bardzo starannie, pięknie prezentują się felgi, a i montaż nie pozostawia wiele do życzenia. Całości dopełnia zgodna z oryginałem kolorystyka modelu. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojego wspaniałego Ursusa C-325.10 komentarzy:

 1. Kocham ten kawałek, że Ursus przypomina mi Porsche Diesel Junior 57.

  Duża część z wielu, które mam do zrobienia


  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj SEAT PC! Dziękuję za odwiedziny. Możliwe, że Ursus jest nieco podobny do Juniora ale jest od niego chyba nieco większy;)

   Usuń
 2. Jest to jeden z najbardziej pięknych modeli zbierania Hachette. Nie tylko przez jej formach, ale przez jego rzadkiego koloru skojarzone,.
  Miła miniaturowe, że, oczywiście, trzeba mieć!

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą Pablo, że Ursus jest piękny. Mam nadzieję, że i na łamach Twojego bloga szybko znajdzie się artykuł o Ursusie.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Właściwie, to C 325, jest jedynym Ursus Mam .Istnieje parę projektów konwersji, ale na pewno będą one posiadać dobry czas . . .

   Usuń
  3. No to już jestem ciekaw jakie to będą konwersje.

   Usuń
 3. Dobre znaleźć inny entuzjasta skali ciągników.
  Ten Ursus jest naprawdę piękny, i ta Miniaturka jest bardzo dobrze szczegółowe, I będą dążyć do włączenia go.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj CW-orange!
   Cieszę się, że mój Ursus Ci się podoba. To piękny model i życzę Ci by jak najszybciej znalazł się i w Twojej kolekcji.

   pozdrawiam!

   Usuń
 4. Bardzo fajny traktorek, gdzie można taki nabyć?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W oficjalnej dystrybucji w Polsce - ciężko. W Niemczech można go kupić za niewielkie pieniążki. Pozostają więc zachodnie sklepy albo serwisy aukcyjne.

   Usuń