wtorek, 1 marca 2016

Mercedes Benz L608D 1:43 DeA/IXO

Dziś chciałbym pokazać Wam model samochodu, którego charakterystyczna linia czyni zeń z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych aut na świecie. Samochód, produkowany praktycznie przez trzydzieści lat w Europie i Ameryce Południowej, znalazł zastosowanie niemal w każdej dziedzinie transportu. Mnogość zabudów i zastosowań, w jakich występował opisywany Mercedes serii T2 stawia go w ścisłej czołówce samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek. 


Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego kolekcjonera i ja mogę się cieszyć posiadaniem pięknej miniatury lawety na podwoziu Mercedesa L608D, którą widzicie na zdjęciach poniżej. Model stanowi 76 odsłonę serii Mercedes Benz Sammlung, ukazującej się nakładem niemieckiego oddziału DeAgostini i jak już pewnie zauważyliście – prezentuje się bardzo przyzwoicie. Przede wszystkim uwagę zwraca ładnie odwzorowana bryła kabiny kierowcy z charakterystycznymi załamaniami przedniej szyby, wlotem powietrza oraz typowymi, mercedesowskimi reflektorami. Podoba mi się głębia grilla oraz fakt, iż nie pominięto uszczelek wokół okien.  Podwozie w przypadku tegoż modelu uproszczono dość znacznie, czego dość rażącym wyrazem jest poprzeczna belka ciągnąca się pomiędzy przednimi kołami. Cóż, trudno wymagać cudów od modelu gazetowego. Nie mniej jednak, platforma do przewozu samochodów i elementy tylnego zawieszenia, choć również uproszczone, wyglądają nieźle. Przy bliższych oględzinach, rzucają się w oczy drobne niedoróbki lakiernicze oraz nadlewy, zwłaszcza na bocznych kierunkowskazach. Nie są one jednak w stanie pogorszyć efektu końcowego, jaki wywołuje opisywana miniatura. Samochód prezentuje się po prostu wyśmienicie, zwłaszcza, kiedy postawi się na platformie inny model. Mam nadzieję, że i wam przypadnie do gustu mój nowy model Mercedesa L608D. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku zdjęć.  12 komentarzy:

 1. Witaj Szymonie, Model świetny :) Cóż mogę więcej powiedzieć ? Że marzy mi się w mojej skromnej kolekcji !

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, cieszę się, że Ci się podoba. Mam nadzieję, że szybko uda Ci się spełnić marzenie o wzbogaceniu kolekcji o ten model.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Hermoso Mercedes 608 Szymon, y que bien luce arriba suyo ese coche amarillo.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Juanh , mi amigo , he decidido que el coche amarillo se verá bien ; ) Me alegro de que yo era capaz de causar un efecto interesante . Cada vez que han disfrutado de su visita y comentarios .

   El suyo !

   Usuń
 3. No i po raz kolejny pokazałeś coś niesamowitego. Skąd Ty bierzesz takie cuda?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie cieszy, że modelik jest przez wszystkich tak pozytywnie odbierany. Skąd biorę? Ano trafiają się czasem takie czy inne "cuda";)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Gran modelo! No lo conocía, amigo. Es precioso! Yo tengo la versión ambulancia furgón cerrado, de SCHUCO. Pero me encantaría tener el tuyo, sin dudarlo.

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola , mi amigo ! Me alegro de que el modelo que te gusta . He visto su modelo de Schuco y también me gusta mucho.

   Saludos!

   Usuń
 5. Oczywiście, jak powiedział w artykule, ten chłopiec zrobili wszystkie transakcje, przez długi czas. Z tego powodu jego sylwetka jest bardzo znane do mnie, a kiedy zobaczyłem ten model, czułem go jak doskonały portret.

  Oczywiście, Twój kochający sprawa jest dużo uzasadnione!

  Pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo, przyjacielu, jak zawsze cieszy mnie Twój entuzjazm. Model wygląda jeszcze lepiej na żywo. Wyobraź sobie jak dobrze wyglądałby któryś z traktorów (tych mniejszych) na lawecie;)

   Pozdrawiam!

   Usuń