czwartek, 19 stycznia 2017

MAZ 631705 1:43 By.Volk

Moja kolekcja wzbogaciła się dziś o kolejnego kolosa rodem ze wschodu. Ten niesamowity olbrzym to oczywiście MAZ, oznaczony dość enigmatycznym symbolem 631705. Niestety ciągi liczb w nazewnictwie rosyjskich i białoruskich ciężarówek są dla mnie zupełną niewiadomą, toteż nawet nie próbuję ich rozszyfrowywać. W oryginale ta prawie dwunastotonowa ciężarówka zaprojektowana została w połowie lat osiemdziesiątych, jako następca wysłużonego KrAZa 255b. Samochód przeszedł wszystkie próby bardzo pozytywnie, jednak rozpad Związku Radzieckiego przekreślił jego karierę w Armii Radzieckiej. Z planowanej masowej produkcji zaledwie niewielki procent tych pojazdów opuścił fabrykę. Od 1995 roku MAZ serii 6317 jest podstawowym pojazdem transportowym wojsk białoruskich. Samochód początkowo napędzany był wysokoprężnymi, 425- i 360-konnymi jednostkami TMZ-8424, jednak później zaczęto stosować silniki YaMZ-238DE2 o mocy 330KM. Auto posiada dwa zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 550l. Zastosowany w nim stały napęd na wszystkie koła daje mu ogromne wprost możliwości działania w trudnym terenie. Pojazd ten posiada również centralny system kontroli ciśnienia w oponach. W moim zbiorze znalazła się miniaturka wyprodukowana przez opisywane już jakiś czas temu białoruskie studio By.Volk. Model oczywiście wykonany jest z żywic i jak widać na zdjęciach odwzorowany wprost idealnie. Ładnie odwzorowano bryłę szoferki, zadbano o wszystkie detale zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Świetnie prezentują się wszelkie uchwyty, osłonki, kratownice oraz komplet lusterek. Podwozie pojazdu także odwzorowano z dbałością o najmniejsze szczegóły. Ogólny efekt dopełniają świetne felgi oraz potężne opony. Model sprawia wrażenie przysadzistego i ciężkiego. Jego obecność w mojej kolekcji niesamowicie mnie cieszy, mam nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć przyznacie mi rację, że to genialna wprost miniatura. Zapraszam do galerii. 


20 komentarzy:

 1. Cudo! Po obejrzeniu na żywo białego maza jestem pewien, że model jest perfekcyjny. Nie mogę się doczekać, aż tego też wezmę do ręki ;D

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No z pewnością będziesz zachwycony, tego jestem pewien;)

   Pozdrawiam:)

   Usuń
 2. Piękny, ogromny MAZ. Przy takich modelach występuje jeden problem- nie ma czego się czepić:) Gratuluję kolejnej, przepięknej ciężarówy w kolekcji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Piotrku, są modele, w których nawet jakbyś chciał się czegoś uczepić to trudno znaleźć jakiś niezadowalający element.

   POzdrawiam:)

   Usuń
 3. Świetne te modele By.Volk :)
  Liczę na więcej, bo u mnie pewnie nigdy się nie pojawią :(
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że za jakiś czas pojawi się jeszcze jeden kolos z by.volk, na ten moment są realnie duże szanse;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 4. Ramię w ramię z 642 powietrzu rodzina jest dość oczywiste, choć podejrzewam, że brat wojskowa jest bardzo lubi anabolikami.
  Oprócz transporterów zbiorników lub rakiet, nie miałem rejestr ciężarówce wojskowej z tak dużym rozstawie osi. To mnie zaskoczyło.
  Model ten jest klejnotem: lustra i strzemiona są tak delicated że jeden prawie obawy spojrzeć na nich!

  Pozdrowienia pal!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Pablo, masz rację Maz jest ogromny i robi naprawdę genialne wrażenie. Detale i szczególiki zatrzymują wzrok na długo. Lusterka i strzemiona wykonane są z miedzianych drucików;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 5. Na mnie największe wrażenie robi przód modelu z pięknymi lampami (zawsze byłem wrażliwy na ten detal). Aż chciałoby się na niego popatrzeć w rzeczywistości. Ta skrzynia musi być ogromna, mam wrażenie że zmieściłyby się tam 4 Maluszki ;) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą całkowicie, sam nie mogę oderwać wzroku od czoła tej maszyny. Jest potężna i masywna, robi naprawdę bardzo realistyczne wrażenie. Gdyby skrzynia była ciut szersza to na szerokość zmieściła by aż 5 maluchów, sprawdziłem;)

   Pozdrawiam;)

   Usuń
 6. Otro camión excelente, Szymon!
  Y genial la foto del final, el plateado quizás hasta me guste más.

  Saludos y enhorabuena!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola Antonio;) modelo es realmente grande. Habría que verlo en directo. Realmente impresionante;)

   Saludos:)

   Usuń
 7. Me encantan estos camiones ya que se los ve muy robustos y fuertes, y además son poco conocidos por estas latitudes.
  Gracias por compartirlos!
  Saludos! Julian.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tienes razon, Julian. MAZ ES Una Más de marzo Conocida en Europa del Este y algunos adj Países Asiáticos. Me alegro de que te puedo Mostrar Menos Conocidos Modelos.

   El Suyo :)

   Usuń
 8. Los camiones soviéticos y sus números... Los Kamaz que corren en el Dakar son los 4326, todos llenos de números.
  El modelo, una maravilla de By.Volk, luce imponente al lado de la miniatura que lo acompaña en la foto.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juanh, ni siquiera tratar de descifrar estos números. Me alegro de que siempre me gusta mostrar que el modelo menos conocido. Kamaz Dakar me encantaría tener en su colección, pero el modelo de precios Eligor es prohibitivo para mí;)

   Los mejores deseos;)

   Usuń
  2. También lo es para mi Szymon, tanto el Kamaz Dakar de Eligor, como el de DIP Models. Espero poder conseguir uno de coleccionable que parece que saldrá por aquí Tengo uno muy básico, en vacuforme, no es un buen modelo:
   http://juanhracingteam.blogspot.com.ar/2016/01/318-kamaz-4326-vk.html
   Abrazo!

   Usuń

  3. Sé que este modelo. Yo lo vi de nuevo en su blog. No es la mejor del mundo, pero tiene su encanto;) espero que lo encienda o DiP Eligor.

   saludos :)

   Usuń