poniedziałek, 28 stycznia 2019

Wartburg 311 Volkspolizei 1:43 Minichamps

Jakiś czas temu spontanicznie zaproponowałem czytelnikom śledzącym facebookowy profil Muzeum 1:43 zabawę polegającą na wyborze kolejnej miniatury, która pojawi się na łamach bloga. Zasada jest prosta – czytelnicy uczestniczą w ankiecie, w której mają do wyboru dwa modele. Ten, który zyska większą ilość głosów trafia jako pierwszy na bloga. Ogromnie cieszy mnie udział coraz większej liczby czytelników w tej zabawie.

Ostatnia z ankiet rozstrzygnęła się na korzyść Wartburga 311 w barwach Volkspolizei, czyli Policji Ludowej stojącej na straży porządku w byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Modelik wyprodukowany został pod szyldem Minichamps. Podobnie jak opisywana kilka dni temu cywilna wersja Wartburga 311, tak i radiowóz wykonany jest na bardzo wysokim poziomie. Od uprzednio pokazywanej miniatury różni się kolorystyką oraz kilkoma detalami - bryła nadwozia pozostaje ta sama. Wnętrze modelu pomalowano na czarno. Samochodzik posiada plastikowe wycieraczki oraz detale w postaci dodatkowego reflektora, koguta oraz anteny.

Myślę, że wszystko, czego nie powiedziałem o bohaterze dzisiejszego wpisu, widoczne jest na zdjęciach. Zapraszam Was zatem do galerii i śledzenia profilu Muzeum 1:43 na Facebooku, ponieważ to właśnie tam niebawem pojawi się kolejne zapytanie o model, o którym chcielibyście przeczytać w pierwszej kolejności. Zapraszam.

1. Szymku wiesz co sądzę o pma więc nie będę się powtarzał, ale chciałem Cie zapytać czy zbierasz nową serię dea mianowicie Poloneza w 1:8? Jest we mnie ogromne pragnienie tego modelu ale wydanie 120 zł miesięcznie na jego skatalogowanie jakoś mnie blokuje. A Ty co sądzisz? Miałeś pierwszy numer w ręku? Pzdr.

1. Witaj Marku;) Poloneza nie zbieram, zbyt kosztowna jest to zabawa, poza tym znając "solidność" DeA nie zdziwiłbym się, gdyby w połowie serii zaczęły się problemy z kolejnymi numerami. Jak dla mnie, zbyt wielkie przedsięwzięcie logistyczno-ekonomiczne;) Nawet pierwszego numeru nie widziałem na żywo;)
      Interesuje mnie za to bardziej Polonez 1:24 z Hachette;) widziałeś?:)

2. Widziałem na fotkach u Arka no i nie wytrzymałem... Kupiłem u Janusza na Allegro z 2 krotną przebitką:) No ale ja mam słabość do FSO. Co do tego 1:8 to miałem (nadal mam) ogromną chęć uzbierania go, choć argument zakupu skali 1:1 też do mnie przemawia. No nic, czekam na tego Hachette i skrobnę co i jak (choć jak znam życie to też już go kupiłeś;) pzdr

2. Witam dzień dobry! Bardzo podoba mi się ta miniatura, to samochód pełen zakrętów i bardzo, gratuluję tak dobrej miniatury z twojej kolekcji ...
    Pozdrowienia!

1. Cześć:) masz rację, tak pięknej linii nadwozia, tych wszystkich krągłości pozazdrościć może mu wiele samochodów;)

Pozdrawiam:)

3. Szymon - nawet nie wiesz jak zazdroszczę Tobie tego modelu!

4. Tak jak poprzedni Wartburg, ten jest odwzorowany bardzo dobrze. Klimatyczna miniaturka.

1. Dziękuję Piotrze, myślę, że jeszcze kilka z nich się pojawi w tutaj w Muzeum 1:43;)

5. Una maravilla este Wartburg de la policía popular de la antigua DDR.
    Me gusta mucho su combinación de colores Szymon.

1. Gracias Juan, por tu visita y comentario. También me gusta esta combinación de colores;) es realmente una bonita miniatura, te recomiendo :)

6. Kiedy przedstawiłeś dwa Wartburgy z rzędu i ten sam model, mogę powiedzieć, że jedno i drugie: kocham je!
    Jednak policja NRD uważa, że ma więcej rzeczy do zobaczenia i docenić.
    Jako Minichamps oczekuje się jakości, ale jest to także model, który nie jest często widywany.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że Wasze Muzeum będzie nadal w dobrym zdrowiu, jak było do tej pory.

1. Witaj Antonio, tak to bardzo dobrze zrobiony i nie często spotykany model. PMA przyzwyczaiło nas do porządnie wykonanych modeli i mam nadzieje, że tak pozostanie;) Cieszę się, że podobają Ci się pokazane Wartburgi, ponieważ za chwilę pokażę jeszcze jednego - strażackiego;)

Pozdrawiam serdecznie:)

7. Kolejny bardzo fajny miniaturowy Wartburg w kolekcji. :D
    Widzę w zapowiedziach, że kolejny model również będzie tej marki. Coś się monotonnie robi Szymonie. Kiedy jakaś ciężarkówka? ;>

Pozdrowienia!

1. Specjalnie dla Ciebie Damian, żebyś nie czuł się znudzony, lada moment wrócę do tematyki, do jakiej Cię przyzwyczaiłem;)