wtorek, 18 lutego 2014

Barkas B1000 HP 1:43 DeA/IST ModelsModel skrzyniowej wersji Barkasa oznaczony symbolem HP, jak większość z Was wie, także pojawił się w serii Kultowych Aut PRLu. Jest to dobrze znany model wytwórni IXO/IST nieznacznie tylko zubożony w stosunku do swojej droższej wersji. Za cenę pięciokrotnie niższą otrzymujemy całkiem ładnie wykonany samochodzik z nielakierowaną skrzynią ładunkową, jednolitymi czarnymi felgami oraz niepomalowanym tłumikiem. Widoczną różnicą jest także wspomniany już w przypadku poprzedniej wersji Barkasa, brak czarnych uszczelek wokół okien.   


Wszystkie te wymienione różnice tak naprawdę łatwo jest poprawić i przy odrobinie staranności zdecydowanie podnieść walory posiadanego modelu. Najbardziej toporne, co z resztą widać na zdjęciach, są w zestawie lusterka i tu niestety, jeśli komuś bardzo przeszkadzają, bez umiejętności typowo modelarskich się nie obejdzie. Ogólnie oceniam jednak model bardzo dobrze. Jego największą zaletą bez wątpienia jest cena, ale na tle innych modeli z serii, także nie bez znaczenia pozostaje montaż, który oceniam na bardzo przyzwoity. 
4 komentarze:

 1. Otra interesante carrocería de un gran vehículo.
  Me encanta el color elegido que le queda muy bien.
  El detalle de la caja es estupendo

  Un saludo

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Una pieza estupenda, estuve apunto de hacerme con uno atraves de Ebay, pero se me iba de precio, como dice el compi SEAT tiene un color que le queda estupendamente.
  Saludos.-

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tego Barkasa z ist i jesli sie postawi dwa modele obok siebie roznica jest i to duza ,uszczelki ,wklady lusterek,wycieraczki,lampy tylne,wnetrze malowane braz,felgi,lakier

  OdpowiedzUsuń