sobota, 22 lutego 2014

Volkswagen T3 Westfalia 1:43 Premium ClassiXXs

Bez wątpienia Volkswagen T3 to jedno z najbardziej znanych aut niemieckiego producenta. Ten niewielki pojazd dostawczy, z racji prostej konstrukcji oraz swojej niezawodności, przez długie lata stanowił podstawę transportu lekkiego w całej Europie Zachodniej.  Samochód zaprezentowany w 1979 roku oparty był na koncepcji swojego poprzednika – samochodu oznaczonego symbolem T2. Do napędu Volkswagena Transportera trzeciej generacji stosowano silniki benzynowe oraz dieslowskie umieszczane pod podłogą przestrzeni ładunkowej z tyłu pojazdu.

 
W zależności od wersji stosowano silniki chłodzone cieczą lub powietrzem. Wersje chłodzone powietrzem posiadały dodatkowy wlot z przodu oraz wloty umieszczone w tylnych słupkach.
Na bazie Volkswagena T3 budowano także lekkie Campery o nazwie Westfalia, które po dziś dzień mimo swojego wieku bardzo często spotykane są na polach kempingowych w całej Europie. Ten niezwykle funkcjonalny i tani w utrzymaniu samochód wyposażony był m.in. w kuchenkę gazową, lodówkę, ogrzewanie postojowe oraz niezwykle funkcjonalny podnoszony dach. Uniesienie dachu pozwalała użytkownikom we wnętrzu przyjmować pozycję stojącą. Dach wokół swojego obrysu połączony był z nadwoziem samochodu nieprzemakalnymi tkaninami.
Model, który prezentuję poniżej pochodzi z kolekcji Premium ClassiXXs. Jest to pierwszy model tej wytwórni z moich zbiorach, ale poziom jego wykonania oraz dbałość o szczegóły upewnił mnie w przekonaniu, że nie ostatni.  Idealnie spasowany, doskonale złożony samochodzik prezentuje się świetnie. Powłoka lakiernicza z dodatkowymi zdobieniami oraz starannie naniesionymi elementami w postaci uszczelek czy logotypów, nie pozostawia wiele do życzenia. Ładnie odwzorowano także felgi oraz wnętrze pojazdu. Zadbano o tapicerkę na siedzeniach, kanapach i przedziale sypialnym, oraz umeblowanie środka pojazdu. Wszystkie te elementy składają się na piękny model, który naprawdę cieszy oczy i stanowić może ciekawą ozdobę kolekcji. Dodatkowym powodem do dumy jest fakt, że prezentowany poniżej egzemplarz pochodzi z serii liczącej zaledwie 1000 sztuk.  
2 komentarze:

  1. A good model with many details, it is one of my favorite vans and that I like, I love this version.

    Best regards and thanks for sharing

    ;)

    OdpowiedzUsuń