poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Gaz 66 1:43 AgatSkrzyniowa wersja agatowskiego Gaza 66 trafiła do mojej kolekcji dość niespodziewanie. Poszukiwałem tego samochodu już jakiś czas i kiedy zaczynałem już nieco wątpić czy uda mi się ów model sprowadzić znanymi mi kanałami, pojawiła się niemal pod samym nosem okazja zdobycia auta. Model jak widać na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze. Podobnie jak w opisywanej nieco wcześniej cysternie, samochód cieszy oko szczegółami, ładnie odwzorowaną bryłą szoferki oraz bogatym w elementy podwoziem.

Warstwa lakieru pokrywająca model również wygląda efektownie, zwłaszcza, że pokryta nią metalowa szoferka i plastikowa skrzynia posiadają identyczny odcień, co z kolei daje efekt jakby ów skrzynia była również wykonana z metalu. Samochód, cierpi niestety na te same bolączki co wersja z cysterną, czyli fatalne ogumienie, kiepskiej jakości plastik z którego wykonano elementy podwozia oraz fatalny montaż. Największym jednak problemem w tym konkretnym egzemplarzu była mocno pochylona w tył szoferka. Z tego, co już udało mi się zauważyć w innych modelach Gaza 66 firmy Agat, taki efekt jest przyczyną dwóch błędów. Po pierwsze często zdarzają się łukowato wygięte podwozia, a po drugie źle skonstruowano mocowanie szoferki, opierające się na zbyt grubych zaczepach. Radą jest niestety użycie pilnika i mocne spiłowanie zaczepów kabiny mocującej ją w podwoziu. Pozwala to na wyprostowanie i wyeliminowanie nienaturalnego pochylenia kabiny, co znacznie poprawia jakość modelu. Na szczęście demontaż samej szoferki jest banalnie prosty, bo polega na odkręceniu tylko jednej śruby. Ten nieskomplikowany zabieg poprawiający wygląd zdecydowanie umieścił model na wysokiej pozycji w moim osobistym rankingu.  2 komentarze:

  1. Great entries so far stressed the Kamaz, Gaz and this, both encanatn me and are very good pieces, despite being collectible look very nice

    Best regards and thanks for sharing

    OdpowiedzUsuń
  2. Hermoso camión, me gustan todos los de fabricación soviética: Gaz, Kamaz, Belavtomaz, Liaz, etc, etc.
    Abrazos!

    OdpowiedzUsuń