sobota, 21 marca 2015

KrAZ 255B1 1:43 Наш Автопром

Nie będzie pewnie dla nikogo zaskoczeniem, że pokaże dziś kolejnego KrAZa, który od jakiegoś czasu garażuje w moich zbiorach. Tym razem to oczywiście klasyczny, wojskowy 255B1. Model pochodzi z kolekcji Nash Avtoprom i powiem szczerze, że z wszystkich dotychczasowych wypustów firmy, których w moich zbiorach jest już kilka, ten prezentuje się najsłabiej.  


Być może nastawiłem się za bardzo pozytywnie czekając na ów miniaturkę, jednak pierwszy kontakt z ów kolosem nieco mnie rozczarował. Na pierwszy rzut oka widać lakiernicze niedoróbki, niedopracowane odlewy błotników i ogólnie dość „zabawkowy” charakter modelu. Nie oznacz to, że model nadaje się do kosza, nic z tych rzeczy, jednak przyglądając się zarówno montażowi jak i powłoce lakierniczej nie sposób uniknąć skojarzeń z poziomem prezentowanym przez Elecon. Oczywiście poziom detali nie odbiega od opisywanych wcześniej modeli sygnowanych logiem NA i to zasadniczo działa in plus w przypadku 255-ki. W sumie najbardziej zastanawia mnie sens robienia kabiny z kilku elementów, które jak widać na zdjęciach po zmontowaniu straszą nienaturalnymi szparami. Dziwi mnie ten fakt zwłaszcza, ze konkurencyjna Avtoistoriya odlewa kabiny KrAZów w formie jednego elementu, co owocuje znacznie większym realizmem modeli. Cóż, mimo iż model sprawił mi wiele radości, jego los chyba jest przypieczętowany Myślę, że gdy pojawi się wypust 255B1 wspomnianej Avtoistoriya, zostanie najzwyczajniej nim zastąpiony. Tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojego KrAZa 255B1.


6 komentarzy:

 1. Hola Finster, te felicito por tu excelente colección de camiones. Afortunadamente existe el traductor de Google por que yo no conozco nada de polaco! Espero poder visitarte más a menudo.

  Me gustó este modelo aunque lo veo abundante en plásticos. El color verde militar le sienta muy bien, y tiene detalles interesantes.

  Saludos desde España!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola mi Amigo!
   Me alegro de que te guste y el camión. De hecho, este modelo tiene una gran cantidad de plástico y siento tener que decir que es, por desgracia, hace descuidadamente. Lo siento por la traducción, sino también usando google traslator :)

   Saludos!

   Usuń
 2. Otro gran KrAZ Finster, cada día me gustan más estos camiones.
  Abrazos!

  OdpowiedzUsuń
 3. Preciosos camiones y con tantas versiones, me gustan mucho, aunque por aquí no se vieran mucho.
  Un saludo!

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać te nadlewy o których mówisz nawet na zdjęciach, na błotniku. Masz racje, ten model wygląda z tych Krazów najgorzej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tak jest. Z wszystkich jest najsłabszy. No ale udało mi się wymienić go na coś innego. Niebawem się pochwalę.

   Usuń