poniedziałek, 18 maja 2015

Audi 100 1:43 Minichamps

Druga generacja Audi 100 pojawiła się w 1976 roku. Samochód oznaczony symbolem C2 zastąpił swojego poprzednika produkowanego od 1968r. Nowy model oferował znacznie więcej miejsca dla podróżujących, lepsze wyposażenie i gamę aż siedmiu jednostek napędowych w tym dwie wysokoprężne. 
Wóz w latach 1976 – 83 doczekał się dwóch modernizacji, które miały miejsce w 1979 i 1981 roku. W stosunku do poprzednika przede wszystkim zrezygnowano z modelu Coupe. Samochód oferowano jako sedana 4- i 2-drzwiowego oraz 5-drzwiowego hatchbacka. Mały sedan z jedną parą drzwi nie cieszył się jednak na niemieckim rynku sporym powodzeniem, dzięki czemu dzisiaj to bardzo poszukiwany egzemplarz kolekcjonerski. W 1977 w fabryce Neckarsulm wyprodukowano milionowy egzemplarz Audi, którym to właśnie był model 100 serii C2 w nadwoziu hatchback. Audi 100 C2 okazało się hitem eksportowym do USA. Na tamtejszy rynek trafiały samochody oznaczone symbolem 5000 i wyposażone w silniki o pojemności 2.0 i 2.1l. Produkcję modelu 100 C2 zakończono w 1983 roku. Mój modelik tego wspaniałego samochodu to miniatura Minichamps. Wysoki poziom wykonania oraz detali już od pierwszego kontaktu z modelem nie pozwala oderwać od niego wzroku. Pięknie wykonano wnętrze, wszystkie elementy ozdobne w postaci listew, chromów oraz kołpaków. Warto zwrócić uwagę na logotypy, wycieraczki oraz charakterystyczne wloty powietrz na masce pojazdu. Model naprawdę robi ogromnie pozytywne wrażenie, zwłaszcza na żywo. Mam nadzieję, że i zamieszczone poniżej zdjęcia oddają urok tej wspaniałej miniaturki.4 komentarze:

 1. Ten samochód był widziany, choć bardzo niewiele, w moim kraju. Więc mogę powiedzieć, że model jest doskonałym reprezentacji. Musisz być bardzo dumny!
  Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce w latach '90 zaroiło się od nich, jednak większość dokonała żywota. Dziś to już rzadki widok, a szkoda, bo to piękny wóz.

   pozdrawiam

   Usuń
 2. Świetny, widziałem niedawno gdzieś w sklepie taki model tylko, że jasnozielony.

  OdpowiedzUsuń