wtorek, 19 kwietnia 2016

Audi RS4 1:43 Minichamps

Trzecia generacja Audi A4 oznaczona była symbolem B7 i pojawiła się w roku 2004. Różnice pomiędzy nowym modelem a jego poprzednikiem zasadniczo sprowadzały się do stylistyki, zmian w układzie elektrycznym oraz gamy silników. Technicznie było to, to samo auto, co model B6. Pierwotnie samochód dostępny był w dwóch wersjach nadwoziowych – sedan i kombi (Avant), jednak w 2006 do listy dołączyła wersja kabriolet. Klienci mieli do wyboru aż trzynaście wersji silnikowych w tym dwie usportowione S4 i RS4 oraz sześć turbo diesli. 


Wersja usportowiona RS4, której miniaturę podziwiać możecie poniżej, rozpędzała się do 100km/h w 4,3 sekundy, a jej średnie spalanie wynosiło 13,5 l paliwa. Moja miniaturowa RS4-ka sygnowana jest oczywiście logiem niemieckiej Minichamps. Jak zawsze producent stanął na wysokości zadania i zaproponował nam produkt o niepodważalnej jakości, czego potwierdzeniem są poniższe zdjęcia. Modelik poszczycić się może pięknie odwzorowaną bryłą nadwozia, pokrytą zrównoważoną warstwą metalicznego lakieru. Pigment dobrano przyzwoicie, toteż jego grubość nie rzuca się nadto w oczy. Podobają mi się elementy ozdobne w postaci logotypów i chromowanych wstawek. Warto także zwrócić uwagę na poziom odwzorowania felg. Wnętrze pojazdu zdominowane jest przez kolor czarny imitujący skórzana tapicerkę oraz nadające sportowego charakteru pojazdowi. Zadbano oczywiście o wszystkie wskaźniki na tablicy rozdzielczej oraz inne efektowne detale. Zapraszam zatem do galerii. 11 komentarzy:

 1. Co tu dużo mówić... Świetna miniatura! Wszystko co trzeba powiedzieć już powiedziałeś :) Mi się jeszcze spodobał grill i końcówki wydechu.
  Gratuluję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Damian. Masz rację, iż grill i końcówki wydechów też robią doskonałe wrażenie.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Witaj Szymonie, Świetna ta miniatura. Szczególnie podoba mi się znaczek Audi na tylnej klapie.

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 3. Espectacular Audi Szymon, me encanta el color azul, y esa parrilla delantera que me recuerda mucho a la que tienen los R8LMS. Buen trabajo de Minichamps.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Como siempre , me gusta su visita y comentario . Me gusta este modelo, a pesar del hecho de que aún no teníamos pensado para comprarlo ; ) llegamos y era , porque me gustó mucho ; )

   Saludos!

   Usuń
 4. Gratuluję przepięknego modelu! Nie ma żadnych niedociągnięć. Bardzo cieszy oczy.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, cieszę się, że model Ci się podoba;) cieszy, masz rację, lubię do niego wracać i tak zwyczajnie się "gapić":)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. To ciekawy; kiedy byłem młody, Słyszałem niezliczone ludzie mówią, że samochody (m.in. rzeczy) w krajach socjalistycznych były brzydkie i jednolita.
  Teraz stara koza, wydaje mi się wszystkie samochody są brzydkie i jednolita na całym świecie! I bez żadnych oznak lokalnego kolorytu lub osobowości.
  Na szczęście, istnieją miniatury, a dzięki magii pokazuje nam lepszą rzeczywistość. Naprawdę nie wiem, czy mi się podoba, że Audi, ale jestem pewien, że kocham ten Minichamps.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo, samochody z krajów socjalistycznych nie były brzydkie i jednolite. Były takie na jakie pozwalały ówczesne realia polityczne, gospodarcze i społeczne. Kraje socjalistyczne naprawdę miały niesamowicie rozbudowany przemysł samochodowy, niestety nie znany na zachodzie z wiadomych powodów. W dziedzinie projektowania samochodów współczesnych chyba zrobiono już wszystko. Nowe samochody są do siebie coraz bardziej podobne. Dawniej jeden model produkowano przez 12-15 lat i nikt się nie zastanawiał nad tym, że to za długo. Dziś auto musi być przynajmniej odnowione po 2 latach. Cóż, kiedyś pomysły muszą się skończyć. Zauważ, że już dziś niemal wszystkie auta są zunifikowane... Dzięki miniaturkom możemy zachować to co w motoryzacji piękne;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Precioso incorporación, muy fina como buen Minichamps.
  Un saludo.-

  OdpowiedzUsuń