niedziela, 20 sierpnia 2017

Gaz 66 Gabinet Stomatologiczny 1:43 SSM

Radziecki Gaz 66 to jedna z ciężarówek, do których mam słabość. Najwyraźniej nie tylko ja, ponieważ każdy kolejny model Gaza 66 pojawiający się na rynku, rozchodzi się na pniu, toteż zakupy modeli tego samochodu przypominają czasem polowanie, albo wygraną na loterii. Myślę, że właśnie dlatego dodatkowo cieszy każdy kolejny trafiający do kolekcji Muzeum 1:43. Dziś chciałbym Wam pokazać model samochodu dość nietypowego, o istnieniu którego dowiedziałem się stosunkowo niedawno. Mowa oczywiście o… gabinecie dentystycznym na podwoziu Gaza 66.

Nie trudno się domyśleć, jaka była geneza powstania takiej zabudowy, a jej istnienie zdawało się logiczne, ale nie spodziewałem się, że za sprawą Start Scale Models taki samochód znajdzie swój odpowiednik w skali 1:43. Okazuje się, że jednak wszystko się da zrobić. Model, jak przystało na SSM wykonany jest na wysokim poziomie. Wszystkie elementy, zarówno podwozia, jak i nadwozia wykonano bardzo starannie. Model zwracaj uwagę pomalowanym wnętrzem kabiny kierowcy. Warto także spojrzeć na samą zabudowę, która może nie prezentuje się jakoś szalenie okazale, jednak jest taka, jaka była w rzeczywistości – prosta i funkcjonalna.  W przypadku Gaza 66 i wytwórni SSM trudno mi o obiektywizm, ponieważ zarówno sam samochód jak i producent należą do moich ulubionych, toteż zapraszam Was do galerii i samodzielnej oceny modelu.

PS. Począwszy od dziś, kolejne posty na blogu pojawiać się będą zawsze w niedzielę rano, zapraszam.

1. Bardzo fajnie wygląda ten model Szymon! Szkoda tylko, że gabinet ma zasłonięte zasłony, bo jestem ciekaw, jak SSM by sprostało wyposażeniu. Mimo tego miniatura jest naprawdę solidna i robi świetne wrażenie sporą ilością detali :)

Pozdrowienia ;)

1. Sam jestem ciekaw jak mogłoby to wyglądać, ale w tym przypadku możemy tylko sobie powyobrażać. A model jest naprawdę udany, i pewnie nie długo będziesz miał okazję zobaczyć go na żywo.

Pozdrawam;)

2. Model jak na SSMa przystało świetnie się prezentuje:) Ciekawie wyglądają szmatki zawieszone w oknach, chyba maja imitować jakieś rolety;) Jeśli model kiedyś by Ci się znudził i chciałbyś go sprzedać to wiesz komu go proponować;)

1. Na razie cieszy mnie tak bardzo, że nie myślę o jego sprzedaży czy wymianie;) wiesz, to w końcu kolejny Gaz 66;) zasłonki są ok, ale jak zauważył Damian ciekawie mogłoby wyglądać gdyby posiadał wnętrze.

Pozdrawiam:)

3. Piękny model SSM, lubię te radzieckie samochody.
    Od teraz będziemy czekać w niedzielne poranki, aby zobaczyć modele (nie mogę zamówić, nie mogę ustawić biletów na ustalony dzień i wstępnie ustawione).
    Dziękuję!

1. Radzieckie auta mają coś w sobie, bez wątpienia przykuwają wzrok. Zapraszam serdecznie w każdą niedzielę;)

4. Super ciekawy model. Nie wiedziałem że istnieje taka wersja. Swoją drogą to ciekawe czy w Polsce jeździły takie "zębowozy", na bazie Nys czy Żuków. Może to pomysł na konwersję?

1. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Na pewno istniały obwoźne kina i biblioteki bo te pamiętam z opowieści starszych. Niestety nie wiem czy gabinety dentystyczne poruszały się na jakichkolwiek podwoziach;)

5. Odpowiedzi
    1. Dziekuje Piotrze, bardzo się cieszę, że model Ci się podoba:)

6. Interesante esta clínica dental móvil. La cabina parece la de un IFA, no es así? En concreto el W50.
    La caja trasera está mejor hecha de lo que parece.

Te felicito, otro modelo totalmente "extraterrestre" para nosotros.

1. Como puede ver, las autoridades de la Unión Soviética estaban muy interesadas en sus dientes para cuidar los dientes;) como era en la práctica, probablemente todo el mundo sabe;) Las asociaciones con el W50 son las más en su lugar;)

Suyo;)

7. Bardzo przyjemny model tematu, który nie jest powszechnie odwiedzany. Widziałem rozmieszczenie chromowanej poręczy po prawej stronie i schodów z trzech lub czterech stopni dla pacjentów, które mogłyby wspiąć się, aby odzyskać swój uśmiech :)

Pozdrowienia, mój przyjacielu!

1. Nie wiem czy pacjenci tak chętnie reagowali na pojawienie się tego samochodu we wsi czy miasteczku;) nie jeden pewnie chował się w stodole;)

2. Ha ha ! Może tak być :D
      Ale wszyscy, którzy widzieli fakturę poważnej interwencji dentystycznej, wiedzą, czym naprawdę jest strach :O
      Więc zapobieganie staje się mniej przerażające ;)

Uścisk!