sobota, 13 września 2014

Kamaz 53215 1:43 IST/DeAgostiniKolejny Kamaz w moim zbiorze to także miniaturka sygnowana logiem Automobil Na Służbie. Tym razem, jak widać na załączonych fotografiach, to dość długa wersja tej popularnej rosyjskiej ciężarówki w zabudowie z cysterną. W tym konkretnym przypadku trudno użyć argumentu o uzupełnieniu serii „kultowych”, bo wóz nieco młodszy, ale ciekawy i stąd właśnie jego obecność wśród moich eksponatów. Sam model, biorąc pod uwagę, że to „gazetówka”, wykonany jest na zadowalającym poziomie.

 Ładnie prezentują się detale podwozia, felgi oraz elementy cysterny. Kabina, z racji nowszej wersji aniżeli opisywana wcześniej wywrotka, także prezentuje się bardzo ciekawie. Jednolita czerń podwozia i elementów wnętrza może odrobinę drażni, ale wydaje mi się, że poza tym nie można mu nic zarzucić. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej modelu tak i w tym wiele elementów ograniczono do niezbędnego minimum, czego jednak nie odczytuję, jako wady, a raczej konieczny wymóg natury ekonomicznej. Moim zdaniem udało się wywarzyć stosunek jakości do ceny. Co prawda model dostępny jest w naszym kraju jedynie dzięki prywatnemu importowi, ale przy odrobinie szczęścia za kilkadziesiąt złotych możemy wzbogacić kolekcję o ciekawe egzemplarze. Zapraszam więc do obejrzenia zdjęć mojego Kamaza 53215. 

3 komentarze:

 1. Przyglądam się tym Twoim modelom i dochodzę do wniosku, że chyba też chciałbym taka kolekcję. To bardzo inspirujący blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mój zbiór może inspirować;)

   Usuń
 2. Siempre me gustaron los Kamaz, desde que hace unos 20 años llegaron varios de la ex Unión Soviética a nuestras tierras. Y más aun desde que puede verlos en persona en la largada del Dakar 2014.
  Muy buenos camiones, excelentes miniaturas.
  Abrazos!

  OdpowiedzUsuń