sobota, 13 września 2014

Kamaz 53215 1:43 IST/DeAgostiniKolejny Kamaz w moim zbiorze to także miniaturka sygnowana logiem Automobil Na Służbie. Tym razem, jak widać na załączonych fotografiach, to dość długa wersja tej popularnej rosyjskiej ciężarówki w zabudowie z cysterną. W tym konkretnym przypadku trudno użyć argumentu o uzupełnieniu serii „kultowych”, bo wóz nieco młodszy, ale ciekawy i stąd właśnie jego obecność wśród moich eksponatów. Sam model, biorąc pod uwagę, że to „gazetówka”, wykonany jest na zadowalającym poziomie.

 Ładnie prezentują się detale podwozia, felgi oraz elementy cysterny. Kabina, z racji nowszej wersji aniżeli opisywana wcześniej wywrotka, także prezentuje się bardzo ciekawie. Jednolita czerń podwozia i elementów wnętrza może odrobinę drażni, ale wydaje mi się, że poza tym nie można mu nic zarzucić. Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej modelu tak i w tym wiele elementów ograniczono do niezbędnego minimum, czego jednak nie odczytuję, jako wady, a raczej konieczny wymóg natury ekonomicznej. Moim zdaniem udało się wywarzyć stosunek jakości do ceny. Co prawda model dostępny jest w naszym kraju jedynie dzięki prywatnemu importowi, ale przy odrobinie szczęścia za kilkadziesiąt złotych możemy wzbogacić kolekcję o ciekawe egzemplarze. Zapraszam więc do obejrzenia zdjęć mojego Kamaza 53215. 

3 komentarze:

  1. Przyglądam się tym Twoim modelom i dochodzę do wniosku, że chyba też chciałbym taka kolekcję. To bardzo inspirujący blog.

    OdpowiedzUsuń
  2. Siempre me gustaron los Kamaz, desde que hace unos 20 años llegaron varios de la ex Unión Soviética a nuestras tierras. Y más aun desde que puede verlos en persona en la largada del Dakar 2014.
    Muy buenos camiones, excelentes miniaturas.
    Abrazos!

    OdpowiedzUsuń