środa, 2 września 2015

Ford Ranch Wagon 1:43 Premium X

Ford Ranch Wagon pojawił się w mojej kolekcji dość niespodziewanie. Szczerze mówiąc, nomenklatura i umieszczanie w segmentach samochodów amerykańskich produkowanych w drugiej połowie XX w. pod szyldem Forda nastręcza mi trochę kłopotów, zwłaszcza, że zasadniczo nie raz zdarzało się, że inna wersja nadwoziowa czy wyposażeniowa, z jednego modelu czyni już zupełnie inny. Pozwolę sobie zatem opuścić rys historyczny i zaproponuję od razu przejście do galerii. A w niej dziś Ford Ranch Wagon z 1960 roku sygnowany logiem Premium X. Miniatura, jak widać na załączonych fotografiach, naprawdę prezentuje się świetnie. Bardzo efektowne dwukolorowe nadwozie z pięknie odwzorowanym wnętrzem oraz elementami fototrawionymi, czynią zeń wart uwagi eksponat. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku zdjęć.

 4 komentarze:

 1. Tak, nomenklatura samochodów w USA może być trochę mylące, ale jeśli spojrzeć na system Volkswagen. , , może to prowadzić cię do szaleństwa!
  Jest to piękny model w skali; przednie (siatki, światła i małe ozdoby) jest naprawdę zadziwiająca.

  Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Pablo! Zgadzam się z Tobą, że to piękny model. Jest na czym zawiesić oko. Niestety jak pisałem wyżej trudno mi odnaleźć się w tych wszystkich modelach, nazwach i segmentach amerykańskich wozów lat '50 - '80.

   pozdrawiam!

   Usuń
 2. Świetne auto, zgadzam się z przedmówcą w kwestii tych wszystkich dodatków. Czy aby taki Ford nie pojawił się w serii James Bond Collection?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dobrze pamiętam to chyba tak, z filmu "From Russia To Love". Nie wiem jednak jak wypada porównanie detali.

   Usuń