środa, 19 sierpnia 2015

Fiat 125 Special 1:43 Starline

Brązowego Fiata 125 Special mam już od dawna. Jakiś czas temu do mojej kolekcji dołączył egzemplarz w kolorze ciemnego turkusa. Model, podobnie jak opisywana już wcześniej miniatura, prezentuje się świetnie. Mam wielki sentyment do Fiata 125, stąd być może brak obiektywizmu w stosunku do modelu, który nie ma co ukrywać, jak dla mnie jest idealny. Myślę jednak, iż w tym właśnie tkwi idea zbieractwa, że piękne jest po prostu to, co się komu podoba. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć. 
10 komentarzy:

 1. Very nice, i have in red, I LOVE STARLINE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czerwony też zapewne piękny. Podpiszę się dwiema rękami pod tym, iż akurat ten modelik wyjątkowo udał się Starline.

   Usuń
 2. Dzięki za wspomnienia ! Myślę, że jest to jeden z najbardziej stonowany i elegancki wzorów z lat 70-tych. Kocham modelu, specjalnie na jego kolor, który był jednym z najbardziej frecuently zobaczył na naszych ulicach, tutaj pod Krzyż Południa.

  Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz absolutną rację Pablo. Fiat 125 ma wspaniałą linię nadwozia, doskonałe połączenie elegancji i szyku. W Polsce królowały niestety nieco zubożone wersje tego pięknego auta.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Cześć!
  Posiadam w moich zbiorach identycznego turkusowego fiata. Jak się nie mylę kosztował koło 60/70 zł. Oczywiście szacun do twojej kolekcji (ja przestałem zbierać ale bloga jeszcze nie opuszczę)

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć, uważam, że kolor idealnie pasuje do tego modelu. Szkoda, że przestałeś zbierać, ale w myśl zasady, że stare odchodzi, nowe nastaje z pewnością znajdziesz inne ciekawe hobby.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny modelik, niebieski wygląda chyba lepiej niż brązowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niech Ci będzie. Mnie jednak ten brązowy wydaje się jakiś taki smutny.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń