wtorek, 18 sierpnia 2015

Uaz 469B 1:43 Editions Atlas

Historię Uaza 469B opisałem przy okazji modelu z serii „kultowych”, zatem pozwolę sobie ją pominąć. Model, który chciałbym Wam pokazać dzisiaj, pochodzi z ostatnio mocno eksploatowanej na łamach mojego bloga serii NVA Fahrzeuge. No cóż, musicie mi to wybaczyć, bo seria naprawdę cieszy oczy i z tego, co dotychczas udało mi się nabyć najzwyczajniej w świecie… mam wielką radochę. Nie inaczej jest z piękną miniaturką klasycznej, radzieckiej terenówki, którą widzicie na zdjęciach.

Modelik jest dobrze złożony, ładnie pomalowany i świetnie prezentuje się na półce. Różnic pomiędzy atlasowską, a „kapowską” wersją Uaza 469B jest kilka. Najbardziej rzuca się w oczy kształt tylnych reflektorów, oraz para lusterek w przypadku modelu Editions Atlas. Ten drugi posiada także dodatkowe reflektory z przodu oraz „naprawdę” zapasowe tylne koło, które w modelu DeA zastąpione zostało identycznym z zamontowanymi na osiach. Samo zadaszenie pojazdu również przewyższa nieco starannością model DeA. Na koniec pozostawiłem, świetne moim zdaniem, zaciemnienie przednich reflektorów. Zapraszam zatem do galerii i zachęcam do zostawienia komentarza pod zdjęciami.


5 komentarzy:

 1. Nie wiem. Wszystko optyka o Atlas wygląda świetnie. Ale poszedłem do De Agostini UAZ z numerem i chromowane w przedniej siatce, to jest bardzo ładne.
  Na szczęście, masz jedno i drugie. Z pewnością wyglądają bardzo ładna prezentowane obok siebie !

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Pablo, modele obok siebie prezentują się wyśmienicie. Masz rację, że każdy z nich jest inny i ma coś wyjątkowego.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Very good this uaz .

  In this collection very interesting stuff like this show us you are .
  I 'll have to add one to my collection that or I have none

  Regrads

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny ten Uaz, dużo lepiej zrobiony niż w naszej kolekcji KAP. GDzie można nabyć taki model?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalnie ukazuje się w serii NVA Fahrzeuge w Niemczech nakładem Editions Atlas. U nas pozostaje albo allegro, albo ebay albo indywidualny import. Niestety póki co modelik nie jest łatwo dostępny ale myślę, że ze względu na profil kolekcji i modele jakie się w niej ukazują, może ukaże się w Polsce jako Samochody LWP. Jeśli nie to hm... nasz oddział Editions Atlas to...

   Usuń