poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Trabant P601A 1:43 Editions Atlas

Znów codzienność na chwilę zmusiła mnie do przystopowania z redagowaniem bloga. Nie oznacza to oczywiście, że kolekcja się nie powiększyła. Powiększyła się w tym czasie i to sporo, ale w ferworze codziennych zajęć trudno było wygospodarować nieco czasu na pochwalenie się nowymi modelami. Model, który chciałby zaprezentować dzisiaj, jakiś czas już gości w moim zbiorze. Pochodzi oczywiście ze znanej już i u nas, choć nadal dość trudno dostępnej kolekcji NVA Fahrzeuge, ukazującej się u naszych zachodnich sąsiadów nakładem Editions Atlas.


Prezentowana poniżej miniaturka to oczywiście wojskowa, (a jakże!) wersja poczciwego Trabanta. Samochodzik powstał głównie, jako narzędzie do patrolowania strefy buforowej przy słynnym murze berlińskim, oraz jako wóz służb leśnych i granicznych. Sam modelik z racji swoich niewielkich rozmiarów wykonany jest przyzwoicie, co z resztą chyba udało mi się pokazać na fotografiach. Zapraszam zatem do obejrzenia i oceny modelu. 6 komentarzy:

 1. Bellísimo Trabant de la antigua DDR Finster, gran miniatura.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że mój skromny zbiór Ci się podoba. Może kiedyś będę mógł pochwalić się taka kolekcją jak Twoja:)
   ------------------------------------------------
   Gracias, me alegro de que mi modesta colección deseas . Tal vez algún día voy a ser capaz de presumir de una colección de tales como la suya :)

   pozdrawiam!

   Usuń
 2. All we know how difficult it is to find a little time to photograph and edit a blog. But it's worth ; we await and enjoy those pages.
  Nice and rare model (at least for me) . I like very much the canvas roof , and the wrinkles of the spare wheel cover , a very good detail .

  Greetings!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wizytę, zawsze przyjemnie jest czytać Twoje komentarze Pablo!;)

   pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Aż trudno uwierzyć, że wojsko mogło używać Trabanta.

  OdpowiedzUsuń
 4. A jednak, nie tylko wojsko. W sumie mimo zabawnego wyglądu samochodzik wcale nie był taki najgorszy.

  OdpowiedzUsuń