środa, 4 listopada 2015

FSO Polonez Caro 1:43 DeAgostini

Pierwszy Polonez Caro w mojej kolekcji pojawił się już jak wiecie jakiś czas temu. Mówię oczywiście o pięknej miniaturce IST Models, którą mogliście oglądać tutaj. Model, który chcę Wam zaprezentować dzisiaj to znana już polskim zbieraczom, gazetowa wersja tej samej miniatury. FSO Polonez Caro w kolorze turkusowym pojawił się nakładem, zmierzającej już do finału serii, Kultowych Aut Peerelu. Jaki jest sam modelik? Ano moim zdaniem naprawdę udany. Mimo swojego gazetowego charakteru, miniaturka naprawdę broni się nieźle.Tradycyjnie mamy do czynienia z mniej lub bardziej rażącymi niedoróbkami lakierniczym i różnorakim, nie koniecznie starannym montażem. Do tego mogliśmy się już przyzwyczaić. Zdecydowanym plusem są w modelu detale, których nie uraczymy w gablotkowej wersji. Mówię oczywiście o klasycznych, pięknych kołpakach, wlocie powietrza na masce oraz naklejce na bocznych słupkach, której brak w wersji gablotkowej jest wprost niewiarygodny. Rażą z pewnością trochę kobyłowate wycieraczki, wspomniane niedoróbki i… skaza na przednim, prawym błotniku, wynikająca najpewniej z wadliwej formy. Cóż, taki już urok gazetówek. Nie mniej jednak, osobiście uważam turkusowego Poloneza Caro za jeden z mocniejszych punktów serii KAP. Zapraszam zatem do galerii i porównania obydwu moich „Poldków”.
12 komentarzy:

 1. Pomimo widziałem czerwoną (wspaniały), naprawdę nie mogę zrezygnować z tego Poloneza. Wiesz, nie mam wielki budżet mojej kolekcji. Znalezienie bardzo dobry model jak ten w kiosku, po przystępnej cenie, bez postępowania importu, jest to wspaniała przyjemność!
  Tak, ¡iść do przodu z turkusem!

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Pablo!
   Masz absolutną rację, że najbardziej cieszą dobre modele w dobrej cenie. Obydwa moje Polonezy cieszą oczy jednakowo, mimo iż turkusowy jest może nieco gorzej wykonany to bliżej mu do wersji spotykanych na polskich, ulicach ze względu na charakterystyczne detale.
   Cieszę się, że model Ci się podoba.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Piękny Polonez Finster i lubi kolor.
  Bardzo dobry model z IST.
  Przytulić!

  Hermoso Polonez Finster, y me ha gustado mucho el color.
  Muy buen modelo de IST.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Juanh!
   Turkusowy Polonez to bardzo dobry model, za niezłą cenę. Aktualnie dostępny jest już chyba tylko w drugim obiegu ale mimo to, warto zwrócić na niego uwagę.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Ładny Poldi;) też uważam, że gdyby czerwony Polonez Caro z IST miał te detale, które ma KAP to byłby szczyt ideału.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłby z pewnością;) Można się pokusić o przeniesienie niektórych elementów, ale jakoś szkoda mi ingerować w ISTowski model.

   Usuń
 4. Jednym z organów, że jeszcze nie w mojej kolekcji uwielbiam ten kolor

  Gratulujemy niego

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba SEAT PC. Życzę by i Twoją kolekcję ozdobił ów Polonez;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Jeden z lepszych modeli w KAP ;) Niestety mi się nie udało go kupić (a raczej zdobyć...) choć policyjna wersja tego modelu to to co bardziej mnie interesowało :)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się Piotrze, że to jeden z mocniejszych punktów KAP. Prędzej czy później na pewno uda Ci się go zdobyć.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Gdyby tylko nie te fatalne tylne światła zrobione na odwal,to gablotkowy ist nie miał by co tu startować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie model nie jest taki zły. Zaryzykowalbym stwierdzenie, że jeden z lepszych w serii. Światła? No mogłyby być lepsze, ale wybór jest tak ograniczony, że lepszy taki model niż żaden.

   Pozdrawiam:)

   Usuń