sobota, 2 lipca 2016

Dacia 1310 1:43 DeA/IST Models

Dacia 1310 pojawiła się w rumuńskiej serii Masiini De Legenda, będącej odpowiednikiem naszych Kutowych Aut Peerelu, w marcu 2013 roku.  Zaraz po tym jak trafiła na rynek, okazało się, że modelik z rumuńskiej serii jest o niebo lepiej wykonany niż pokrak, który zaserwował nam nasz rodzimy oddział DeAgostini. Nie dziwne więc, że gro polskich kolekcjonerów postanowiło zdobyć modele z rumuńskiej serii. W moim przypadku było dokładnie tak samo. Co prawda sporo czasu minęło nim w końcu poprawny modelik trafił i do mojego garażu, ale dziś już mogę się pochwalić poprawioną Dacią 1310. 


Model jak pewnie zauważyliście wykonany jest, jak na gazetówkę, na bardzo przyzwoitym poziomie. Ładnie odwzorowano bryłę nadwozia, wszystkie elementy ozdobne oraz felgi. Również warstwa lakieru pokrywająca model, wydaje się być wyważona, choć w przypadku samej Dacii nie możemy mówić o mnogości linii podziału blach. Wszystko jest jednak dobrze zarysowane i wyraziste. Zapraszam więc do galerii i ceny mojej Dacii 1310. 


11 komentarzy:

 1. Bardzo dobry to Dacia ta saga mam tylko 1410 Sport i muszę mieć jeden w moim coleccción, że mają tylko 79 RENAULT R12 która przyjmuje podstawę DACIA tej sagi.

  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj SEAT PC:) Obydwa samochody były moim zdaniem bardzo fajne i Renault 12 i Dacia. JA z kolei muszę dodać do kolekcji Renaulta 12.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. So beautiful!! I have the taxi version in white... it bothers me that it says "Renault Dacia" on the back ;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Ripituc ! I am very pleased to see your comments . I really like this car and i think, that the white Dacia looks also very good.

   Greetings!

   Usuń
 3. Witaj Szymonie! Bardzo podoba mi się kolor tego modelu. Jest zdecydowanie lepszy od tego jaki nosi Dacia ze "Złotej Kolekcji" :)

  Pozdrawiam!

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Piotrku, Dacia ze złotej ma kolor eksperymentalny;) mnie też bardziej podoba się ta wariacja nt niebieskiego aniżeli coś co przypomina... nie można chyba używać takich słów publicznie;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Bellísimo Dacia, es igual a los Renault 12 que tuvimos por estas tierras. Y también llegaron los Dacia 1310, así que disfrutamos ambos coches casi en paralelo.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Bienvenido Juanh ! Realmente me gusta este modelo en particular . Dacia recuerdo muy bien las calles polacas años ochenta , mucho de esto con nosotros montaba. Ahora que es una vista muy rara .

   Saludos!

   Usuń
 5. Piękne Dacia! Zobaczysz przez komentarzu, że jego postacie były bardzo znane tutaj.
  A tam jest dużo magii, gdy widzisz swoje doświadczenia i wspomnienia w skali 1:43! Nawet zdjęcia wywołują reklamy z tamtych lat ;)

  Pozdrowienia mój przyjacielu!

  PS: Myślę, że będzie tak jak ten mały van nadchodzi ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja (ja, moja) nie wiem dlaczego tłumacz zmienić zaimki!
   "Ja (ja, moja) uważa, będę (ja, moje) jak ten mały van, który nadchodzi

   Usuń
  2. Pablo i to jest właśnie sedno sprawy;) każdy kolejny modelik w kolekcji wywołuje falę wspomnień. Dzisiejsza młodzież, nie pamięta już tych samochodów. Ogromną radość sprawia dołączenie do kolekcji samochodu, który pamięta się z dzieciństwa albo dawnych czasów. Tłumaczem się nie przejmuj. Potrafi pozmieniać wszystko, ale ważne, że potrafimy odczytać sens wiadomości.

   Pozdrawiam!

   Usuń