środa, 21 września 2016

ZSD Nysa 521 1:43 DeA/Ist Models

Nysa 521 pojawiła się już na łamach tego bloga przy okazji modelu z serii Kultowych Aut Peerelu. Tradycyjnie więc pozwolę sobie opuścić rys historyczny i od razu przejść do opisu samego modelu. Apetyt kolekcjonerów na model dwukolorowy niestety zaspokojony nie został. Liczyliśmy, iż Złota Kolekcja uraczy nas modelem na miarę miniatury, jaka ukazała się w rosyjskiej serii Auto Legend, ale jednak okazało się, że na rynek trafiła błękitna Nyska. Nie powiem, żebym się zawiódł, bo podoba mi się ten model. 


Samochodzik, choć bardzo zbliżony do swojego KAPowskiego poprzednika, moim zdaniem prezentuje się od niego o niebo lepiej. Być może to za sprawą nieco lepszego wykonania (tutaj warto zwrócić uwagę na koła z felgami), a być może trochę za sprawą nieobiektywnego podejścia do niebieskiego koloru, który po prostu lubię. W sumie, to chyba bez znaczenia, ważne przecież by modelik cieszył oczy. Niebieska Nysa 521 z pewnością je cieszy, mimo braku uszczelek wokół okien, jednolitych kloszy tylnych lamp czy powtórzonego błędu z deską rozdzielczą. Sami z reszta oceńcie. Zapraszam zatem do galerii. 


10 komentarzy:

 1. Oglądałem w EMPIK-u, bardzo ładna :)
  Trochę szkoda, że sam nie wziąłem :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, zgadam się, że jest ładna. Jak już nadmieniłem, podoba mi się bardziej niż ta, która ukazała się w kolekcji KAP. Myślę, że zdążysz jeszcze uzupełnić kolekcję ;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Fajnie wygląda. Nie zdecydowałem się na zakup, bo na stronie kolor wyglądał na identyczny z Nysą 522 z KAP, ale widzę że trochę się jednak różni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, kolor jest inny. Tamta, jeśli pamiętam była błękitna, ta jest taka jakby odrobinę wpadająca w turkus. Moim zdaniem wygląda świetnie.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Cóż, widziałem dwa i na pewno będę głosować na Nysie w kolorze turkusowym. Dane chrom i logo w tylne drzwi zostały pokazane z pożytkiem. Obręcze kół ubrać model o wiele lepiej, także.
  Co do reszty, lubię wszystkich serii 501 odkąd zobaczyłem pickup :)

  Pozdrowienia mój przyjacielu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Pablo, no to turkusowa ma już dwa głosy, bo ja też uważam, że jest ładniejsza. Felgi są wprost świetne. Cieszę się, że podoba Ci się nasza polska Nyska ;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Hermosos ambos Nysa 521; IST cada día fabrica modelos más bellos.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Bienvenido Juanh! Tienes razón, que IST tiene un gran potencial. Francamente estoy esperando a Nisa en la vitrina. Espero que esto finalmente se dará a conocer.

   Saludos!

   Usuń
 5. Ładnie wyglądają oba obok siebie. Muszę przyznać, że lakier na nich jest całkiem dobry.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezły, nie jest może rewelacyjny, bo z powodu lakieru, prezentowana Nysa to trzecia, która do mnie dotarła bez skaz;)

   Usuń