wtorek, 11 października 2016

Skoda 105 1:43 DeA/Ist Models

Kilka miesięcy temu prezentowałem Wam model białej Skody 105 pochodzącej z końcówki serii Kultowych Aut Peerelu. Nie trzeba było długo czekać, by po raz kolejny rodzimy oddział DeAgostini uraczył nas kolejnym wcieleniem wspomnianego samochodu. Tym razem do rąk kolekcjonerów trafił model w kolorze ceglanym, lub jak kto woli - pomarańczowym. Wszystko oczywiście za sprawą Złotej Kolekcji Peerelu. Model tradycyjnie, tak jak i jego poprzednik, wykonany jest na poziomie, nazwijmy go ekonomicznym. 


Wszystkie możliwe detale ograniczono do minimum, zrezygnowano z uszczelek, oraz charakterystycznych czarnych miniaturowych dekielków imitujących kołpaki. Wnętrze modelu pozostaje niemalowane, a w porównaniu z prezentowaną wcześniej białą Skodą, zrezygnowano również z tylnych chlapaczy. Ogólnie jednak oceniam, iż model poprzez swój kolor, prezentuje się lepiej od swojej białej poprzedniczki. Zapraszam zatem do galerii. 


10 komentarzy:

 1. Zastanawiałem się nad pomarańczową, ale miałem już KAPową więc zrezygnowałem. (Natomiast chętnie kupię jutrzejsze wydanie – model 120 L). Kolor rzeczywiście bardziej trafiony w złotej kolekcji- auto wygląda żywiej. Na korzyść są też moim zdaniem przednie reflektory. Ale mam wrażenie że czcionka rejestracji nie do końca im chyba wyszła – tu dla mnie punktuje KAP.

  PS. Widze że pierwszy do skomentowania xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, że rejestracja w KAPie jest bardziej realistyczna, co do reflektorów są w sumie takie same. Ja w sumie czekałem na inny kolor niż biały bo ten wydał mi się najmniej trafiony.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Osobiście, samochody z końca lat '70, więc sześcienne, więc Giugiaro, malowane na biało zawsze przypominają mi lodówkę.
  Tak, okrzyki i klaszcze dla "terakota" Skoda. (Chrome szczegóły są bardziej widoczne, zbyt)

  Pozdrowienia mój przyjacielu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo trafiłeś z tą lodówką w samo sedno:) cieszę się, że podzielasz moje zdanie, że "kolorowa" jest bardziej efektowna.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. De estos skodas, fueron los primeros que se vieron en España en los años 80, por suerte la marca ha mejorado mucho con el paso de los años...
  Saludos!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Bienvenido Corny43, me alegro de que el modelo que te gusta. Estoy muy feliz como su visita.

   Saludos!

   Usuń
 4. Lindo cochecito Szymon; como ya he comentado, desde que hace unos 30 años vi un camión Skoda por estas tierras, me enamoré de la marca. He hincho por ellos en el WRC2 de Rally. Gran coche el que hoy nos presentas.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Juanh Gracias por su visita y comentario. Me alegro de que el modelo que te gusta.

   Saludos!

   Usuń
 5. Cześć!
  Pamiętam te samochody (zwłaszcza pomarańczowy), gdy był mały, niektóre weszły w Hiszpanii. Były one bardzo tanie i nie wydawał się podejrzany, ale nie było żadnego.

  A co stało się Skoda z czasem!

  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć ;)
   W Polsce Skoda 105 to bardzo popularne auto. W latach '80 dużo można było ich spotkać na ulicach. Później niestety już się wykruszały, choć nadal, rzadko ale da się je jeszcze zobaczyć.

   Pozdrawiam!

   Usuń