środa, 22 stycznia 2014

Mercedes Benz LP 608 1:43 D Schuco

Charakterystyczna bryła Mercedesa LP608 znana jest chyba wszystkim. Ciężarówka produkowana była od 1965 do 1984 roku. W roku 1977 przeprowadzono lifting kabiny nieco upraszczając ją i usuwając zeń charakterystyczne przetłoczenia. Drugą zasadniczą zmianą było przeniesienie reflektorów na zderzak. W zależności od wersji oraz zastosowanego silnika, masa całkowita wozu wynosiła od 6-ciu do 11 ton. Początkowo w pierwszej fazie produkcji zastosowano 80-cio konne silniki diesla, jednak już 1969 roku zwiększono moc do 110 i 130KM. Na bazie Mercedesa LP608 prócz wersji skrzyniowej, montowano także niewielkie wywrotki, chłodnie, izotermy oraz lawety. Samochód znalazł także zastosowanie, jako wóz pożarniczy.

Prezentowany poniżej model pochodzi z kolekcji Schuco. Wykonany jest bardzo starannie, duży nacisk położono na dopracowanie detali. Warto zwrócić uwagę na wycieraczki czy choćby chromowane cyfry na drzwiach.  Wszystkie elementy doskonale są ze sobą spasowane, ładnie wykonano bieżnik na oponach oraz starannie odwzorowano wnętrze. Moim zdaniem ów model naprawdę zasługuje na wysoką notę i z pewnością w niejednej kolekcji stanowić może istną perełkę. 

3 komentarze:

 1. Piękny ale szkoda, że polskich tak nie dopracowują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdecydowanie kwestia wielu czynników, z których najważniejsza jest ekonomia. Gdyby modele KAPowskie miały być na poziomie Schuco niestety kosztowałyby dziesięciokrotnie więcej. Różnica jest zasadnicza KAP to modele masowe, a Schuco i im podobne to zupełnie inny profil produkcji. Masz jednak rację, ile zyskałby choćby Star 20 gdyby był na takim poziomie;)

   Usuń
  2. Chyba masz rację, co prawda nie siedzę jakoś mocno w temacie ale oglądałem zdjęcia na stronie deagostini i nie ma co porównywać tego merca z tym co tam jest pokazane.

   Usuń