środa, 18 czerwca 2014

Fiat 600 Multipla 1:43 DeAgostini/ISTTo sympatyczne włoskie auto stanowiło swego czasu prawdziwy triumf inżynierii samochodowej. Włoskim konstruktorom udało się bowiem na najmniejszym produkowanym wówczas seryjnie samochodzie – Fiacie 600, zbudować mini vana mogącego pomieścić aż sześć osób. Nową konstrukcję ochrzczono imieniem Multipla i w roku 1956 rozpoczęto produkcję seryjną pojazdu. Samochód docelowo przeznaczony miał być dla taksówkarzy, ale szybko to niewielkie acz pakowne autko zyskało sobie wielką rzeszę zwolenników. 


Model, który widzicie na zdjęciach to produkt IST dystrybuowany pod szyldem Kultowych Aut PRLu. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda nie najgorzej. No, może z wyjątkiem zbyt wielkich, kół, które jak w przypadku Zastavy 750 tejże serii, ledwo mieszczą się w nadkolach. Poza tym mankamentem model prezentuje się nieźle. Nieźle, bo jeśli dobrze pamiętam na rynku dostępna jest miniaturka tego samochodu produkcji Norev, z którą opisywany model niestety przegrywa zarówno detalami jak i jakością wykonania. 


2 komentarze:

 1. A very good piece this Fiat 600, which must not be confused with the versions of Formicheta and 800 that were exclusive to SEAT.
  This samples a well with two colors is very well

  regards

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hermoso Múltipla, por estas tierras no se lo ha visto.
  Abrazos!

  OdpowiedzUsuń