sobota, 20 lutego 2016

Ifa F9 1:43 Ist Models

W kwestii Ify F9 jestem nieobiektywny i przyznaję się do tego bez bicia. Uwielbiam wprost linię nadwozia tego samochodu, toteż każde jego kolejne wcielenie w moim zbiorze, cieszy mnie niesamowicie. Nie tak dawno nadarzyła mi się okazja wzbogacenia zbioru o kolejny modelik wspomnianego pojazdu. Tym razem okazja dotyczyła gablotkowej wersji wyprodukowanej przez Ist Models, pochodzącej z kolekcji zaprzyjaźnionego kolekcjonera z Niemiec. Jako, że niemal regularnie otrzymuję od wspomnianego pasjonata modele, i tym razem nie mogłem opuścić okazji i nie nabyć pięknej, błękitnej Ify. 


Model, zapewne doskonale znany Polskim zbieraczom za sprawą swojego gazetowego wcielenia wydanego nakładem Kultowych Aut Peerelu, przewyższa swój kioskowy odpowiednik poziomem wykonania oraz detalami. Zapraszam zatem do obejrzenia mojej nowej,  błękitnej Ify F9 i porównania jej z gazetowym modelem, którego rys historyczny oraz zdjęcia zamieściłem tutaj.  


9 komentarzy:

 1. Rzeczywiście świetna linia nadwozia. Bardzo fajny i szczegółowy model. Chromy robią swoje. W dodatku ciekawie wyglądają felgi w kolorze nadwozia. Nie moje klimaty, a mimo to bardzo mi się podoba :) Klasyka ma w sobie to coś...

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Damian, cieszę się, że model Ci się podoba. Ja, jak już napisałem, mam do niego słabość i już poluję na kolejne wcielenia Ify F9.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Absolutnie nie wiadomo dla mnie ten samochód wydaje mi się mieszanka VW 1200 i DKW 3 = 6.
  Porównując obie dobrych przykładów, widzę, że ten niebieski IST jest trochę bardziej szczegółowe niż czerwonym De Agostini. Cokolwiek, oba modele deleitable :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo, przyjacielu, masz rację mówiąc, że Ifa F9 zbliżona jest do DKW czy VW. Ja jednak uważam, że jest od nich o niebo ładniejsza:) Cieszę się, że podobają Ci się oba modele. Niebieski to wersja gablotkowa a czerwony to wydawnictwo gazetowe. Dobrze, że różnice między nimi nie są aż tak rażące.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Witaj Szymonie, Model świetnie się prezentuje ! Jest to piękny model pięknego samochodu ! Zazdroszczę :)

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię ten model Ify, trudno czasem powiedzieć dlaczego, ale poprostu coś wpada w oko i ja tak własnie mam z Ifą F9;) Cieszę się, że Ci się podoba;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Hermoso ese IFA F9 Szymon, me recuerda mucho al Auto Unión DKW 1000 S que tuvo mi padre en los años sesenta. Muy bello en color azul, una gran miniatura de IST.
  Y mirando el rojo, veo que tenés una pareja hermosa de estos F9.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Juanh , mi amigo . IFA F9 es uno de mis coches favoritos . Es por eso que creo que pronto habrá otra encarnación de este hermoso auto .

   Saludos!

   Usuń
 5. Muy bonito, ando detrás de él desde hace mucho y no lo conocía en detalle hasta que lo he visto en tu Blog.
  IST es una gran marca, sin duda, y no demasiado cara.

  Saludos!

  OdpowiedzUsuń