sobota, 13 grudnia 2014

FSO Warszawa 203 Kombi 1:43 IST Models


Warszawa kombi pojawiła się na rynku w 1965 roku. Linia nadwozia wyszła spod ręki Cezarego Nawrota, a podzespoły mechaniczne zaprojektowane zostały przez zespół inżynierów pod kierownictwem Stanisława Łukaszewicza. Tradycyjnie do napędu pojazdu użyto silników S-21 oraz M20. W zależności od zamontowanej jednostki napędowej samochody oznaczano kolejno symbolami 203K oraz 204K. 


Mój model Warszawy 203 pochodzi z wytwórni IST Models i wykonany jest oczywiście w skali 1:43. Ta piękna, czerwona miniaturka robi naprawdę doskonałe wrażenie i nawet po bliższych oględzinach trudno zarzucić jej cokolwiek, a już na pewno nie brak staranności. Modelik wykonano bowiem bardzo porządnie z naciskiem na wszelkie detale. Mamy więc dobrze odwzorowane logotypy i starannie naniesione uszczelki wokół okien. Odwzorowano nawet charakterystyczne gumowe podkładki pod tylne reflektory. Imponująco prezentuje się wielokolorowe wnętrze pojazdu z doskonale odtworzoną deska rozdzielczą. Jedynym mankamentem modelu, o ile w tej kategorii można w ten sposób mówić, jest jego cena, która u oficjalnych, polskich dystrybutorów wydaje się po prostu za wysoka. Przy odrobinie szczęścia możemy jednak nabyć ów model za granicą za kwotę nawet o 1/3 niższą niż w Polsce. Radzę więc wypatrywać aukcji oraz promocji w zagranicznych sklepach. A tym czasem zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć mojej wspaniałej Warszawy 203 Kombi.
4 komentarze:

 1. Wygląda świetnie, niemal jak prawdziwy. Dobrze dopracowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc model mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się tak dobrego wykonania.

   Usuń
 2. Choć mogłoby się wydawać że różnice między gazetówką a gablotkowym modelem nie mogą być przesadnie duże tak w tym przypadku mamy niesamowitą przepaść jaka dzieli Warszawę z KAP od tej z IST. Jedynie co mogę to pogratulować miniaturki i podziwiać ją na Twoich zdjęciach.

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Piotrze!
   W tym przypadku, jak sam zauważyłeś, różnice są olbrzymie. Czerwona Warszawa to jeden z moich ulubionych model, właśnie dlatego, że tak pięknie się prezentuje. Gwarantuję, że na żywo robi jeszcze większe wrażenie.

   Pozdrawiam!

   Usuń