niedziela, 24 stycznia 2016

FSO Warszawa 203 Kombi 1:43 DeAgostini/Ist Models

Kilka dni temu pokazałem Wam Warszawę pochodzącą z serii Złotej Kolekcji PRL. Po opublikowaniu zdjęć modelu wywiązała się ciekawa dyskusja na temat stylistycznej urody naszej Warszawy. Postanowiłem więc przypomnieć Wam piękne nadwozie Warszawy 203 Kombi, która podobnie jak poprzedni model, pochodzi z serii ZK. Model oczywiście wykonała firma Ist Models i jest on nieco uboższą wersją pokazywanego już wcześniej modelu gablotkowego.

Nawet niewprawione oko zauważy brak uszczelek wokół okien, gumowych podkładek pod tylne reflektory, słabej jakości wycieraczki oraz czarne, jednolite wnętrze. Ładnie za to prezentują się chromowane wstawki, gumowe obijaki na zderzakach czy wreszcie piękny, błękitny kolor. Jak to w przypadku wydawnictw gazetowych bywa, model nie ustrzegł się dość przeciętnego montażu oraz drobnych uszkodzeń - w tym przypadku w postaci rys na tylnych szybach.  Mówi się trudno. Nie mniej jednak, oceniam model wysoko, bo stanowi on świetne uzupełnienie luki pomiędzy wydaniem KAP, a modelem gablotkowym. Zapraszam zatem do obejrzenia kilku zdjęć mojej błękitnej Warszawy 203 Kombi.


10 komentarzy:

 1. Ciekawa linia jak na kombi. Przemalować na czarno i od razu karawan. :D
  A co do uproszczeń, to niestety, ale modele z gazetek DeAgostini są najbardziej uproszczone. W rajdówkach jest podobnie. Mam jedną od DeA (nieprezentowany jeszcze Ford Focus) i więcej na pewno nie kupię. No chyba, że pojawi się na naszym rynku taka seria za 25-30zł od sztuki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Damian! Nie jest przecież uproszczona aż tak drastycznie. Nie wiem jak to jest z rajdówkami bo takich w kolekcji niestety nie posiadam. A co do karawanu to pewnie by się znalazło w sieci nie jedno zdjęcie takowego;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Witaj Szymonie ! Fajnie wyszła ta Warszawa :) Prawdę mówiąc myślę teraz czy takiej też sobie nie sprawić a model z KAP oznakować na MO. Aż chciałoby się zobaczyć na jednym zdjęciu model z ZK i gablotkowy IST :) Może uzupełnisz post o takowe zdjęcia ?

  Pozdrawiam !

  Piotr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze, także uważam, że Warszawa w błękitnym kolorze prezentuje się bardzo efektownie. Jeśli mogę to namawiam do zakupu bo uważam, że warto. Postaram się za jakiś czas wrzucić wspólne zdjęcia moich Warszaw;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Tak! To bardzo wóz że Piotr powiedział mi. To jest dokładnie tak, jak widziałem go na zdjęciach, z tym dziwnym skomponowanym linii drzwi i szyb tylnych.
  Jak powiedziałem, miniaturowy jest dokładne i mają ładny kolor. Zawsze jest szczęście liczyć się z kilku modeli, aby pokazać ewolucję lub rodzinę projektowania.

  Pozdrowienia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację Pablo, warto posiadać kilka wersji jednego modelu. Warszawa to bardzo efektowne auto, zwłaszcza w wersji kombi. Niestety dziś to już dziś bardzo rzadki samochód. Ostatnie egzemplarze całkowicie zapomniane kończą żywot rdzewiejąc w zaroślach. Ogromna szkoda.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Fantástica Kombi Finster, me han gustado mucho sus bellas líneas, que van descendiendo hacia la parte trasera. El color es exquisito, acompañado muy bien por las llantas. Gran miniatura.
  Abrazo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi

  1. Juanh , mi amigo , me alegro de que el modelo que te guste . Además, creo que el color se ajusta perfectamente a este coche.

   ¡Saludos!

   Usuń